P0

Kultūra

Koncertų salėje spalį – pati įvairiausia muzika

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-14


Klaipėdos koncertų salė skelbia vokalinės ir kamerinės muzikos mylėtojams spalio mėnesį paruošusi 6 skirtingas koncertines programas.

Projektas „Pasaulio dainų naktis” startavo šių metų kovo mėnesį ir iki šiol tęsia muzikinę kelionę po įvairias pasaulio šalis.

Spalio 16 d., trečiadienį, 18.30 val. koncerte „Pasaulio dainų naktis III“  jaunosios atlikėjų kartos atstovės Dovilė Kazonaitė (sopranas), Milda Umbrusevičiūtė (fortepijonas) ir Silvija Vaitkevičiūtė (smuikas) klausytojus nukels į temperamentingąsias Ispaniją ir Prancūziją.

Vokalinę partiją atliks klaipėdietė, operos solistė D. Kazonaitė. Jaunoji atlikėja 2017 metais Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre buvo pripažinta Metų viltimi. Jai talkins nuolatinė scenos partnerė pianistė M. Umbrusevičiūtė. Energinga, pozityvi, užkrečianti meile fortepijoninei muzikai M. Umbrusevičiūtė yra keleto tarptautinių konkursų laureatė ir diplomantė, rengia rečitalius, aktyviai koncertuoja užsienyje. Koncerte smuiku grieš tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatė S.Vaitkevičiūtė, aktyviai koncertuojanti kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Na, o Italiją neabejotinai būtų galima vadinti muzikos karaliene, kurios muzika užvaldys Koncertų salės sceną spalio 18 d. 18.30 val. Programoje „Viva Vivaldi!” skambės vien tik baroko kompozicijos genijaus, smuikininko virtuozo Antonio Vivaldi kūriniai.

Bene geriausiai tos tautos muziką išpildo tautietis, pripažintas italų meistras, dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri. Šio talentingo atlikėjo muzikinė veikla yra nepaprastai įvairiapusė ir intensyvi: šalia nuolatinio kūrybinio darbo paties įkurtame ir vadovaujamame senosios muzikos ansamblyje „Imaginarium“, jis šiuo metu bendradarbiauja su Sevilijos baroko orkestru ir Bochumo simfoniniu orkestru.

Kartu su E. Onofri vienoje scenoje muzikuos ir Klaipėdos kamerinis orkestras, skaičiuojantis 27-uosius veiklos metus, muzikos kritikų nuomone laikomas vienu dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Toje pačioje scenoje klavesino partiją gros ilgametis orkestro bičiulis iš Estijos Reinut Tepp.

Spalio 23 d. 18.30 val. vyks koncertas „Rimantas Giedraitis ir draugai“, skirtas pagerbti neseniai jubiliejų atšventusį aranžuotoją, kompozitorių, pedagogą, fleitininką Rimantą Giedraitį ir jo kūrybą.  Jis yra parašęs daugiau nei 60 autorinių kūrinių įvairiems orkestrams ir ansambliams, parengęs daugiau nei 1700 aranžuočių. R. Giedraitis kuria aranžuotes ne tik klaipėdiečių kolektyvų, ne tik Lietuvos valstybinio simfoninio, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Lietuvos kamerinio, „Trimito“, „Ąžuolyno“ ir kitų šalies orkestrų, bet ir užsienio atlikėjų užsakymu.

Koncerte fleitininko kompozicijas ir aranžuotes atliks Klaipėdos brass kvintetas ir klaipėdiečiai solistai Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Rasa Serra (vokalas), Mindaugas Bačkus (violončelė), Mindaugas Putna (klavišiniai), Edmundas Federavičius (mušamieji), taip pat gros ir pats autorius R. Giedraitis.

Į Koncertų salės repertuarą grįžta muzikinis spektaklis visai šeimai „Muzikuojanti karvutė Sofija“, kuris buvo sukurtas ir pirmąkart parodytas prieš 7 metus. Spalio 24 d. 12 ir 18.30 val. po kelerių metų pertraukos specialiai Koncertų salės užsakymu bus parodyta nauja šio kūrinio interpretacija.

Edukacinis projektas praplės vaikų muzikines žinias, formuos vertybes, ugdys naują muzikos mylėtojų kartą. Nuotaikingam spektakliui muziką parašė Zita Bružaitė. Naująjį pastatymą režisuoja Laima Akstinaitė, jame kursianti ir karvutės Sofijos vaidmenį. Pasirodyme dalyvaus Klaipėdos kamerinis orkestras, diriguos Egidijus Miknius.

Spalio 29 d. 18.30 val. vienoje scenoje susitiks Amelija iš Monmartro ir Chopinas. Koncerte viena geriausių savo kartos Lietuvos pianisčių Ieva Dūdaitė fortepijono garsais nukels į XIX a. Paryžių, kurio salonuose skamba F. Chopino svajingi noktiurnai, baladės, valsai. Pianistė taip pat atliks dabarties kompozitoriaus Y. Tierseno garso takelį iš filmo „Amelija iš Monmartro“. Klausytojai išgirs dvi skirtingas muzikos epochas, gimusias tame pačiame, tačiau skirtingame Paryžiuje. Pirmą kartą į Klaipėdos koncertų salę atvyksianti I. Dūdaitė klaipėdiečiams pristatys savo solinę kompaktinę plokštelę.

Spalio 30 d. 18.30 val. pakvies  sakralinės muzikos koncertas „Kokios žavios tavosios buveinės“. Programą rengia Klaipėdos choras „Aukuras“ ir klavesinininkas, vargonininkas Vilimas Norkūnas. Koncerte skambės renesanso ir romantizmo epochų polifoninė muzika. Šiuos du stilius V. Norkūnas sujungė koncertinėje programoje, kurią pavadino pagal Johanneso Brahmso „Vokiškojo Requiem“ dalį „Wie lieblich sind deine Wohnungen“ („Kokios žavios Tavosios buveinės“). Jis šiame koncerte su scenos kolegomis ir publika dalinsis ne tik senąja muzika, bet taip pat sieks atskleisti, kiek daug romantizmas turi bendro su renesansu ir atvirkščiai.


  2019-10-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt