P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos centrinį paštą siekia parduoti iki Kalėdų (6)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2019-10-24


Uostamiesčio visuomenininkų ir politikų kova ir siekis sustabdyti Klaipėdos centrinio pašto pardavimo aukcioną rezultatų kol kas nedavė. Ketvirtadienį popietę paskelbta registracija į aukcioną. Pastato pardavimo pradinė kaina yra 1 mln. 560 tūkst. eurų.

„Lietuvos paštas“ nurodo, kad parduoda pastatų ansamblį, kuris susideda iš 2103,76 kv. m ploto centrinio pašto, 769,48 kv. m ploto telegrafo-pašto bei dviejų administracinių pastatų, kurių plotas yra 103,88 kv. m ir 80,55 kv. m. Pastatai yra įrašyti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Aukcione taip pat parduodami ir kiemo statiniai bei garažas.

Skelbiama, jog pradinė visų objektų pardavimo kaina yra 1 mln. 560 tūkst. eurų.

Nors registracija į aukcioną paskelbta, dalyviai bus pradedami registruoti nuo spalio 30 dienos. Registracija truks iki gruodžio 11 dienos.

Aukcione norintys registruotis dalyviai turi sumokėti ir 20 tūkst. eurų garantinį įnašą. Aukciono rezultatai paaiškės gruodžio 17 dieną.

„Lietuvos paštas“ ketvirtadienį paskelbė ir registraciją į Kauno centrinio pašto pastato pardavimo aukcioną. Pradinė kaina – 3,3 mln. eurų.

Trečiadienį buvo paskelbta registracija į aukcioną įsigyti Vilniaus centrinį paštą. Jo pradinė kaina šiek tiek viršija 10 mln. eurų.

„Atvira Klaipėda“ rašė, jog trečiadienį Susisiekimo ministerijoje vykusiame pasitarime dėl didžiųjų miestų centrinių paštų likimo Klaipėdos visuomenininkai ir politikai prašė sustabdyti aukcioną, bet buvo neišgirsti.

Paklausta, ką darys toliau, prieš porą savaičių įkurtos iniciatyvinės grupės gelbėti Klaipėdos paštą narė politikė Nina Puteikienė teigė, jog bus imtasi visų teisinių priemonių.

Miesto straipsnių vidus

„Iniciatyvinė grupė dar labiau telks bendruomenę, rengs įvairias akcijas, Susisiekimo ministerija sulauks ir piketų. Pirmiausia mes siekiame sustabdyti pastato pardavimo aukcioną, o tada bus galima diskutuoti, kaip šį pastatą išsaugoti, kad jis nesunyktų“, – teigė N. Puteikienė.

Ji vylėsi, kad pavyks rasti užtarimą Seimo valdančiojoje daugumoje.

„Kol kas atrodo, kad „Lietuvos paštas“ kuo greičiau nori parduoti šį istorinį pastatą, kad pirkėjas jau laukia, o gal su kuo nors ir yra susitarta. Tačiau rankų nenuleidžiame“, – tvirtino N. Puteikienė.


  2019-10-24

  6 komentarai “Klaipėdos centrinį paštą siekia parduoti iki Kalėdų”

  1. Avatarvirginija (IP: 85.115.52.202)

   KUR STT TARNYBA? KUR SAUGUMO TARNYBA? SIKA ANT JUSU? LABAI GERAI SKESTATA SUDUOSE.

  2. AvatarAlio (IP: 188.69.210.248)

   Visuomeniniai, nusipirkti ir tvarkykitės kaip jums reikia.

   • AvatarN. Puteikienė (IP: 90.131.34.209)

    Niekam nieko nereikia pirkti. Tai valstybei priklausantis pastatas ir turi būti naudojamas visuomeninėms reikmėms.

   • AvatarKarolis (IP: 86.100.23.52)

    Kai rašoma nieko negalvojant. Visuomeniniai*tai reiškia valstybiniai. Ir kaip tokie negali būti parduodami, nebent valstybei yra nuostolingi, nes nesugeba tais pastatais pasinaudoti

  3. AvatarNesvarbu (IP: 83.190.232.146)

   Valstybė nesiskaito su Klaipėda, o Kl. Valdžia nesiskaito nei su visuomenininkais, nei su gyventojais. Arogantiški, nagli ir primityvaus mąstymo.

  4. AvatarKarolis (IP: 86.100.23.52)

   Lietuvos paštas siekdamas pasinaudoti pinigais už parduodamą Klaipėdos paštą, tegu įrodo savo teisę tuo pastatu disponuoti. Gal “Lietuvos paštas” jį statė? Kiek Lietuvos paštas išleido pinigų pašto pastato išlaikymui: restauracijai, kapitaliniam remontui ( kariljono bokšto plytų paviršius irsta) Klaipėdos centrinio pašto pastatas yra Klaipėdos miesto paveldas. Ir valstybės elgesys miesto atžvilgiu iš kultūros pusės yra niekinis, tai rodo kaip valstybė nesiskaito su Klaipėdos miestu. Valstiečių ir žaliųjų partijų niekinis požiūris į kultūrą stebina ir tai tik rodo, kad tų partijų požiūris miesto atžvilgiu yra niekinis . tai tik duoda konkretų pavyzdį kaip reikia elgtis tų partijų atžvilgiu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt