P0

Regionas

Didės investicijos į Sendvario seniūniją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-30


Su Sendvario seniūnijos gyventojais susitikę Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai neslepia, kad spręstinų problemų šioje seniūnijoje yra. Tačiau ir investicijų planuojama išties nemažai. Koreguojamame rajono bendrajame plane numatyta, kad seniūnijos teritorija pateks į prioritetinės plėtros zoną, todėl Savivaldybė čia investuos daugiau lėšų reikalingai infrastruktūrai įrengti.

Prioritetas – švietimui

Pasak rajono mero Broniaus Markausko, didžiausias prioritetas Sendvario seniūnijoje šiuo metu numatytas darželių plėtrai ir mokyklos-daugiafunkcio centro statybai. Po to, kai Savivaldybė paskelbė iki 200 eurų didinanti dotacijas už kiekvieną privatų darželį rajone lankantį vaiką, sulaukta nemenko susidomėjimo. Šiuo metu kalbamasi su trimis privačiais investuotojais.

Realius kontūrus įgauna ir mokyklos-daugiafunkcio centro statybos projektas. Paskelbus konkursą sklypui pirkti, pasiūlymus pateikė net trys pardavėjai. Dabar vyksta derybos dėl kainos.

„Jei viskas vyks kaip numatyta, daugiafunkcis centras su mokykla, darželiu ir sporto kompleksu iškils jau po kelerių metų. Į Sendvarį bandome pritraukti ir įvairias paslaugas teikiančius verslininkus: greit prie „Rimi“ Slengiuose turi įsikurti odontologijos ir šeimos medicinos klinika“, – pranešime cituojamas meras.

Kamščiams mažinti – viešojo transporto pokyčiai

Kaip anksčiau skelbta, koreguojami dviejų – 14 ir 7 – autobusų maršrutų grafikai. 14 autobuso maršrutas, kurio paskutinė stotelė šiuo metu yra Tauralaukyje, pratęstas iki Klipščių.

„Štai 7 numeriu pažymėtas mikroautobusas, iki šiol važiavęs iš Mazūriškių iki Klaipėdos miesto ligoninės, dabar keleivius veš tik iki „Rimi“ aikštelės Klipščiuose. Pratęsti kelionę į Klaipėdą keleiviai galės persėdę į 14 autobusą, kuris vyks per visą miestą iki prekybos centro BIG. Gyventojų patogumui 14 autobusas kursuos dažniau – kas 15 minučių. 7 maršruto mikroautobusas toliau važiuos Radailių keliu, per Danės gatvę iki pat Gilijos gatvės pabaigos – paskutinės šio maršruto stotelės“, – teigė rajono administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

7 ir 14 autobusais rajono gyventojai bus vežami „pirmosios zonos“ – miesto – kainomis, iki 50 procentų pigiau nei įprasta kaina užmiestyje. Ateityje, pasak direktoriaus, planuojama peržiūrėti ir kitus maršrutus, tačiau ir patys gyventojai turi išsiugdyti įprotį naudotis viešuoju transportu – tai padėtų mažinti transporto kamščius.

Be to, paslaugas Sendvario seniūnijoje planuoja teikti ir privatūs vežėjai „CityBee“.

Planuojami darbai 

Susitikime dalyvavusius gyventojus Savivaldybės vadovai informavo ir apie situaciją Danės gatvėje Trušeliuose. Šiuo metu tam, kad būtų galima pradėti kelio rekonstrukcijos darbus, trūksta 4 žemės savininkų parašų. Dedamos visos pastangos juos gauti, nes kitu atveju darbai užtruktų ir tektų pradėti teisines žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras.

„Žinodami gyventojų lūkesčius dėl autobusų stotelių ir pėsčiųjų takų įrengimo Kelių direkcijai priklausančiuose keliuose, kas kartą juos primename Direkcijos atstovams. Su jais Vilniuje susitinkame ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Prie Savivaldybei priklausančių kelių ir gatvių pėsčiųjų takai bus įrengiami įgyvendinant rekonstrukcijos projektus. Šiuo metu turimi susisiekimo koridoriai yra per siauri, todėl bus rengiami specialieji planai ir žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros“, – sakė mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Savivaldybė įgyvendins ir gyvenviečių kelių ir gatvių apšvietimo modernizavimo ir plėtros privačios ir viešosios partnerystės būdu projektą. Šiuo metu ieškoma finansavimo šaltinių.


2019-10-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt