P0

Uostas ir jūra

„Klaipėdos nafta“: išaugo pardavimo pajamos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-10-30


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) skelbia, kad jos pardavimo pajamos per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 77,2 mln. eurų ir buvo 1,4 mln. eurų didesnės nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Sausio-rugsėjo mėnesių bendrovės koreguotas grynasis pelnas buvo 7,4 mln. eurų (2018 m. atitinkamai 11,4 mln. Eur).

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot pranešimo, nors trečiasis metų ketvirtis buvo palankesnis nei ankstesnieji, tačiau bendriems devynių mėnesių rezultatams įtakos turėjo pirmąjį metų pusmetį „dėl įvairių neplanuotų išorinių aplinkybių sumenkę naftos krovos rezultatai”.

Šiemet liepą-rugsėjį įmonės pardavimo pajamos augo 13 proc. ir siekė 26 mln. eurų. Atitinkamai koreguotas grynasis pelnas siekė 3,1 mln. eurų ir vertinant pagal šį rodiklį tai yra sėkmingiausias įmonės ketvirtis šiais metais.

KN naftos terminaluose per devynis šių metų mėnesius perkrauta 4,38 mln. t (2018 m. atitinkamai 5,03 mln. t) naftos produktų. Bendram trijų ketvirčių krovos rezultatui daugiausiai įtakos turėjo sudėtingas pirmasis pusmetis, kuomet mažesnį nei planuota naftos produktų tiekimą lėmė ir incidentai pagrindinių klientų gamyklose, ir užteršta nafta naftotiekyje „Družba“.

Uosto vidus kompas

Trečiąjį šių metų ketvirtį naftos produktų krovos rezultatams įtakos taip pat turėjo abiejų pagrindinių bendrovės klientų naftos produktų perdirbimo gamyklose vykdyti planiniai remontai. Nepaisant to, liepos – rugsėjo mėnesiais KN naftos terminaluose buvo perkrauta apie 1,5 mln. tonų naftos produktų, išlaikant nežymiai didesnes krovos apimtis nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus ir 5 proc. didesnes krovos apimtis nei antrąjį šių metų ketvirtį.

Likusį metų ketvirtadalį įmonė teigia vertinanti su santūriu optimizmu: pratęsus ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su BNK, dar šiemet tikimasi didesnių krovos apimčių Klaipėdoje. Rezultatų esą duoda ir pastangos diversifikuoti paslaugų portfelį bei didinti priimamų produktų įvairovę. Vienas tokių pavyzdžių – šiemet per naftos terminalą Klaipėdoje pirmą kartą importuotas etanolis.

„Pagrindinis mūsų tikslas ir toliau yra didinti mūsų veiklos pelningumą per didesnį veiklos lankstumą ir klientams siūlomų paslaugų įvairovę. Jau kurį laiką vis didesnę įtaką naftos terminaluose uždirbamų pajamų lygiui daro ne tik naftos produktų krovos apimtys, bet ir pajamos iš tokių veiklų, kaip naftos produktų saugojimas – tam itin gerai pasitarnauja mūsų naujosios talpyklos. Optimistiškai nuteikia ir tai, kad tradiciškai šaltasis metų laikotarpis naftos produktų krovos požiūriu visuomet būna stipresnis“, – pranešime spaudai cituojamas Darius Šilenskis, laikinasis KN generalinis direktorius.

Tuo metu įmonės SGD terminalo veikla Klaipėdoje toliau išlaiko rekordines apimtis. Teigiama, kad palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose šiemet lėmė 40 proc. išaugusias dujinimo ir perkrovos apimtis. SGD terminalo pajamos Klaipėdoje per devynis šių metų mėnesius pasiekė 53,3 mln. eurų ir yra beveik 10 proc. didesnės nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus.

Per tris metų ketvirčius Klaipėdoje priimtas 31 dujovežis – per tą patį laikotarpį prieš metus buvo priimti 8 dujovežiai.

Kiekvieną trečiojo ketvirčio mėnesį SGD terminale buvo išdujinamas visą Lietuvos dujų poreikį gerokai viršijantis kiekis.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Parengta pagal KN pranešimą


2019-10-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt