P0

Miestas, Svarbu

Politikai nori kuruoti paplūdimių tvarkytojų planus

Avatar

Martynas Vainorius
2019-10-30


Apie nuveiktus ir planuojamus BĮ „Klaipėdos paplūdimiai” darbus panorę išgirsti miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai trečiadienį buvo informuoti, kad kitąmet Smiltynės paplūdimyje turėtų atsirasti pilotiniais vadinami biologiniai nuotekų valymo įrenginiai.

„Dabar kasmet fekalijų išvežimas iš Smiltynės mums atsieina apie 8000 eurų. 4-5  metai ir tokie įrenginiai atsipirks. Juos galima vadinti pilotiniais, nes išvalytas vanduo išleidžiamas ne į vandenį, o tiesiog išlaistomas. Visus suderinimus jau turime, tikimės, kad naują sezoną įrenginiai jau funkcionuos”, – sakė įstaigos vadovas Virginijus Urbonas.

Jis taip pat informavo, kad kaip ir šiemet, kitam sezonui numatoma pakeisti apie 800 m paplūdimio takų. Vietoje susidėvėjusių vėl bus klojamos terasinės impregnuotos lentelės, nes toks sprendimas esą pasitvirtino. Tuo metu planai nuo I iki II Melnragės nutiesti vadinamąjį „Paukščių taką” iki šiol yra užstrigę dėl centrinės valdžios institucijų požiūrio.

V. Urbonas sutiko su kai kurių politikų pastebėjimais, kad nuo naujųjų automobilių stovėjimo aikštelių, įrengtų ties Girulių plentu, reikėtų nutiesti takus paplūdimių link, nes ir žmonėms būtų patogiau, ir tvarkos atžvilgiu esą būtų geriau.

„Aišku, būtų nelengva, nes ir miško, ir savivaldybės, ir dar kieno nors žemė, bet kitąmet pradėjus projektuoti dar kitais metais jau būtų galima ir tiesti”, – sakė direktorius.

Jis taip pat siūlė politikams pagalvoti apie galimybę pasitelkti studentus menininkus, kad jie siūlytų idėjas, koks gali būti vieningas Klaipėdos paplūdimių stilius.

„Dabar patys sugalvojam vieną, kitą, bet tai kitiems gali atrodyti kaip koks kičas”, – sakė V. Urbonas.

Savo ruožtu jis sulaukė komiteto narių raginimo atsiųsti visas įstaigos vizijas ir planus, kad jie galėtų susipažinti ir spręsti, ką galima įgyvendinti greičiau.

„Kad Dūda (Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius – autor. past.) į stačių nenukištų koja pastumdamas”, – sakė komiteto narys Arūnas Tuma.


2019-10-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt