P0

Uostas ir jūra

„Elenger“ tapo penktąją Klaipėdos SGD terminalo naudotoja

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-04


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ praneša, kad jos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo naudotojų ratą papildė penktoji įmonė – Estijos energetikos bendrovė „Elenger“.

Planuojama, kad pirmasis „Elenger“ užsakytas SGD krovinys Klaipėdą pasieks antroje lapkričio pusėje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiemet tai jau trečias naujas SGD terminalo naudotojas. Birželio pradžioje sutartis dėl Klaipėdos SGD terminalo paslaugų teikimo buvo pasirašyta su Lietuvos energinių resursų prekybos bendrove UAB „Imlitex“, rugpjūtį – su Estijos energetikos bendrovė „Eesti Energia“. Iki tol Klaipėdos SGD terminalu naudojosi UAB „Ignitis“ (iki 2019 m. rugsėjo 9 d. – UAB „Lietuvos energijos tiekimas“) bei AB „Achema“.

„Partnerystė su „Elenger“ dar kartą įrodė, jog mūsų šalies SGD terminalas naudą neša ne tik Lietuvai, bet ir visam regionui – klientai toliau naudojasi žemų SGD kainų periodu, o mūsų turima infrastruktūra leidžia užtikrinti dujų tiekimą vartotojams už Lietuvos ribų gerokai konkurencingesne kaina. Neabejojame, kad naujus terminalo naudotojus traukia ne tik palankios dujų kainos tarptautinėse rinkose, bet ir KN specialistų užtikrintas patikimas ir sklandus Klaipėdos SGD terminalo operavimas bei klientų atžvilgiu priimami lankstūs technologiniai ir planavimo sprendimai“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos SGD tarnybos direktorius Arūnas Molis.

„Elenger“ valdybos narys Margus Kaasik akcentuoja, kad sprendimas pirkti gamtines dujas per Klaipėdos SGD terminalą yra ilgai planuotas strateginis įmonės žingsnis.

„Tai suteikia mums prieigą prie pasaulinės rinkos ir reiškia geresnes kainas mūsų klientams, kadangi atveriama daugiau tiekimo šaltinių“, – cituojamas ir M. Kaasik.

Palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose šiemet lėmė 40 proc. išaugusias SGD terminalo dujinimo ir perkrovos apimtis. Per tris metų ketvirčius Klaipėdoje priimtas 31 dujovežis – per tą patį laikotarpį prieš metus buvo priimti 8 dujovežiai, o pastaraisiais mėnesiais SGD terminale buvo išdujinamas visą Lietuvos dujų poreikį gerokai viršijantis kiekis.

„Elenger“, Estijoje žinoma kaip „Eesti Gaas“, yra viena didžiausių ir gausiausią patirtį sukaupusių privačių energetikos bendrovių grupių visame Baltijos regione. Pagrindinė „Elenger“ veikla ir komptenencijos sutelktos gamtinių dujų tiekime klientams per vamzdynus, taip pat vykdoma suslėgtų ir suskystintų gamtinių dujų veiklos. „Elenger“ taip pat prekiauja elektra, užsiima saulės energija ir biometanu, kuria įvairius energetikos sprendimus savo klientams. Įmonė taip pat veikia Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.


  2019-11-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt