P0

Politika, Svarbu

Abejonių nekilo: V. Titovas pašalintas iš Klaipėdos miesto tarybos (papildyta) (26)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2019-11-05


Už sovietų nužudyto Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo paniekinimą nuteistas Klaipėdos miesto tarybos narys Viačeslavas Titovas neteko mandato. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienio rytą vykusio posėdžio metu nutraukė politiko įgaliojimus.

Pats V. Titovas, išgirdęs VRK sprendimą jį pašalinti iš Klaipėdos miesto tarybos, buvo pasiryžęs ir toliau kovoti teismuose.

Martyno Vainoriaus nuotr.
Sprendimą priėmė vienbalsiai

VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė paaiškino, kad savivaldybių tarybų narių įgaliojimai nutrūksta prieš terminą pagal apkaltinamąjį nuosprendį. Klaipėdos apygardos teismas tokį V. Titovui paskelbė dar spalio 17-ąją. Jis tą pačią dieną ir įsiteisėjo.

„Pati vakar kalbėjau su V. Titovu. Jis pradėjo aiškinti, kad tai politinė byla, jis nesutinka su sprendimu, bet mes į tuos dalykus nežiūrime. Iš V. Titovo supratau, kad jis skundo Lietuvos Aukščiausiajam Teismui dar nepateikė, bet tikriausiai kreipsis. Ta byla gali vykti metus ar dvejus, o įstatymas aiškiai nurodo, kada tarybos narys netenka mandato“, – teigė R. Daniškevičiūtė.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė taip pat konstatavo, jog procedūra paprasta – įsiteisėjo teismo sprendimas, įstatymas numato, kad tai yra pagrindas nutraukti tarybos nario įgaliojimus.

„O jei po kasacinio sprendimo kas nors pasikeis, grįšime į posėdį ir nagrinėsime situaciją“, – teigė L. Matjošaitytė.

VRK nariai bendru sutarimu pašalino V. Titovą iš Klaipėdos miesto tarybos. Jo vietą turėtų užimti komiteto „Titov ir teisingumas“ narė Ela Andrejeva, kuri, jei neatsisakys mandato, turėtų prisiekti artimiausiame miesto tarybos posėdyje.

Klaipėdos apylinkės teismas savo nutartimi už kurstymą prieš bet kokią žmonių grupę bei pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą V. Titovui buvo skyręs 12 tūkst. eurų baudą. Klaipėdos apygardos teismas, kuriam apeliaciją pateikė ir politikas, ir kaltinimą palaikęs prokuroras Simonas Genys, pakeitė tik tą nuosprendžio dalį, kuria buvo bendrinamos bausmės ir sumažino bendrą baudos sumą iki 10 tūkst. eurų. Anot teismo, prieš tai buvo taikomas netinkamas galutinės bausmės skaičiavimo būdas. Klaipėdos apygardos teismo apkaltinamasis nuosprendis įsigaliojo spalio 17 dieną.

Prokuroras prašė nuosprendį pakeisti ir V. Titovui skirti beveik dvejų metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant, įpareigojant atsiprašyti nukentėjusiųjų. S. Genio nuomone, pirmos instancijos teismas nepagrįstai skyrė pačią švelniausią bausmę.

V. Titovas prašė panaikinti „žiaurų ir nežmonišką nuosprendį“ bei prašė jį išteisinti.

Bylą nagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad politikas yra nuteistas pagrįstai, nes menkino Lietuvos partizanų veiklos svarbą, skatino neapykantą šiai žmonių grupei.

Anot kolegijos, bauda – piniginė sankcija – yra adekvati, nors padarytos veikos ir sunkios. Ji grindžiama gera V. Titovo charakteristika, tuo, kad jis dirba ir kitomis jam palankiomis aplinkybėmis.

Dėl melagingų pasisakymų neva A. Ramanauskas-Vanagas yra atsakingas už 8 000 civilių žmonių ir vaikų nužudymą, todėl jo atminimo Klaipėdoje įamžinti negalima, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pernai lapkritį V. Titovą pripažino sulaužius Tarybos nario priesaiką. Jis, nelaukdamas apkaltos, pats atsisakė Tarybos nario mandato, bet per šių metų kovą vykusius savivaldos rinkimus vėl buvo išrinktas į naująją Klaipėdos miesto tarybą.

Ikiteisminis tyrimas dėl V. Titovo pasisakymų bei įrašų viešojoje erdvėje buvo pradėtas 2018 metų liepą pagal žurnalisto Andriaus Tapino pareiškimą Generalinei prokuratūrai.

Kai įsigaliojo Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis, pagal kurį V. Titovas turi sumokėti 10 tūkst eurų baudą, politikas socialiame tinkle „Facebook“ lietuvių ir rusų kalbomis išplatino pagalbos prašymą. Jis prašo klaipėdiečių jam suaukoti pinigų sumokėti baudą.

V. Titovas džiaugėsi, kad žmonės jį aktyviai palaiko ir vos per kelias dienas paaukojo solidžią sumą.

Paklaustas, kodėl nusprendė kreiptis į žmones, kad šie paaukotų pinigų, politikas „Atvirai Klaipėdai“ aiškino, kad bauda yra neadekvačiai didelė, o jis neuždirba tiek, kad ją galėtų susimokėti per du mėnesius. „Jei nesusimokėsiu, būsiu perduotas antstoliams, o tada bus dar blogiau. Aišku, teismo sprendimą dar skųsiu aukštesnės instancijos teismui, kreipsiuosi į Europos teismus. Jei jie mane išteisins, gal valstybė grąžins sumokėtą baudą. Esu nekaltas, Lietuvos teismai yra labai neteisingi, todėl visur ieškosiu teisybės“, – kovingai nusiteikęs yra V. Titovas.

„Klaidingas sprendimas”

Pats V. Titovas, išgirdęs VRK sprendimą jį pašalinti iš Klaipėdos miesto tarybos, buvo pasiryžęs ir toliau kovoti teismuose.

„Va tokia pas mus demokratija. Mane išrinko tūkstančiai žmonių (V. Titovas per rinkimus sulaukė 773 rinkėjų reitingo balsų, visas komiteto sąrašas – 2927 balsus – autor. past.), o sprendimą pašalinti priėmė keli komisijos nariai. VRK priėmė klaidingą sprendimą. Manau, kad politiką galima pašalinti tik per apkaltos procesą. Aišku, kad VRK sprendimą skųsiu teismams. Noriu sulaukti posėdžio protokolo, tada pasikonsultuosiu su juristais. Jei reikės, kreipsiuosi ir į Konstitucinį Teismą, kad jis padėtų galutinį tašką“, – „Atvirai Klaipėdai“ telefonu teigė V. Titovas.

Jis pabrėžė, kad tie, kurie norėjo jį pašalinti iš miesto tarybos, nieko nelaimės, nes „ateis kitas žmogus iš mūsų komandos su tomis pačiomis vertybėmis“.

„Jei ir nebedirbsiu miesto taryboje, niekur nedingsiu, todėl atstovausiu klaipėdiečiams. Bet tikiuosi, kad teismus laimėsiu ir liksiu taryboje“, – vylėsi V. Titovas

Paklaustas, ar jis vis dar nusiteikęs skųsti ir Klaipėdos apygardos teismo apkaltinamąjį nuosprendį, V. Titovas pabrėžė, jog kasacinį skundą paduos dar šį mėnesį.


  2019-11-05

  26 komentarai “Abejonių nekilo: V. Titovas pašalintas iš Klaipėdos miesto tarybos (papildyta)”

  1. AvatarVIRGUTE SPURYTE APIE TEISYBE (IP: 85.115.52.202)

   TITOVUI IR VAITKUI ATIMKITE SKAUTU GATVE IS UZGROBUSIU TERORISTU .PRIDEDU TARASKEVICIU IR GRUBLIAUSKA , UZ TEISYBE LIETUVOJE BAUDZIAMI .

  2. AvatarTeisybė (IP: 43.249.187.95)

   Teisybė – yra. Lauk Titovą iš Lietuvos!!!

  3. AvatarEdgaras (IP: 86.100.53.185)

   Kas galit atsakyti – kokiu reikia būti nemokša kvailiu kad per 20-30-40 metų gyvenant Lietuvoje nuolat iš visų kampų girdint lietuvių kalbos – jos neišmokti?
   Juk visi suprantame ,mažiau daugiau pabuvoje įvairiose valstybėse nemokant jų kalbos koks durnelis-vargšelis esi. Ir ne tik. Juk prarandi ir darbą normalų ir žinias apie tą valstybę, ir t.t.t Sykį buvau liudininkė kaip turguje viena rusė ponia iškoliojo – tiksliau išsityčiojo iš moterėlės kuri jai negalėjo rusiškai paaiškinti apie bulves, burokėlius… Galiausiai ta ponia pasakė lietuviškai, “naraikia man tų litovcu kalbos makitis…
   Titovas iki šiol nemoka lietuviškai normaliai kalbėti. Daug kur LIetuvoje ypač Klaipėdoje nesilaikoma Valstybinės -lietuvių k. reikalavimo.
   Jau mačiau pirm. sveikatos centre užrašą ; bendraujama valstybine kalba….

  4. AvatarFašistam galas! (IP: 194.36.206.104)

   Laisves zodzio lai pajiesko rusijos! Ta “ISVADUOTOJU” palikuoni reiketu deportuoti is LIETUVOS!

  5. AvatarVatniku priesas (IP: 194.36.206.104)

   VATNIKAM NEVIETA KALAIPEDOS TARYBOI IR NEVIETA LIETUVOI LAI KRAUNASI CIMODANUS IR LAI PUCIA I SAVO TEVISKE.

  6. AvatarKedys (IP: 203.88.94.179)

   N. Venckienės sūnus taip pat kreipėsi į visuomenę su prašymu: „Prašau Lietuvos žmonių vienytis, rinktis į protesto akcijas, dalyvauti teismo posėdžiuose. Prašau Jūsų nebijoti išreikšti savo nuomonę. Lietuvos valdžiai yra nesunku užtildyti vieną žmogų, tačiau jie nenutildys šimtų ir tūkstančių“.

  7. AvatarGusia (IP: 78.61.142.58)

   Titov maladec, kartais mums asmeniskai rublius uz teisibes rasima komentarose atvesdavo!

  8. AvatarRimas (IP: 90.138.33.239)

   Neber zodzio laisves ir tiesos kuri netenkina valdzios kalbet negalima o komentatoriai kurie ji smerke matomai malaletkos kurie tiesos nezino arba paciu gimines su fasistais draugavo!!!

   • AvatarStrikaitienė (IP: 78.57.243.82)

    O, kas pats toks esi? Iš ko mokeisi istorijos?

   • Avatarkaunas (IP: 87.247.77.7)

    Nemaišyk laisvo žodžio su šmeištu .Tas kosmonautas turi būti išsoustas iš Lietuvos,kaip gali būti tarybos narys pirmiausia lietuviškai išmoksta kalbėti,nkavedistų palikuonis.Pirmyn i tėvynę rusija ten ieškoti laisvo žodžio.

  9. AvatarКлайпедский Край (IP: 46.18.156.150)

   Taigi ne miesto valdyba jam mandata dave, o zmones kurie uz ji balsavo. Tai kaip valdyba ta mandata turi teise atimti? Reiskia valdyba stoja pries tos zmones kurie uz ji balsavo? O tai taip ne vienas tukstantukas Klaipedeciu…

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    neskaitote, kas parašyta – už jį balsavo, deja, tik 773 rinkėjai… 🙂

   • AvatarPalmyrai (IP: 86.100.21.97)

    Už Titov ir teisingumas balsavo 4616 žmonių. 773 yra reitingo balsai. t.y. žmonės nusprendė, kad Titov sąraše geriausiais ir t.t.

   • AvatarKvailiui (IP: 84.15.187.204)

    Kadangi tokį išgamą renka tik šūdo verti nevykėliai, tai kaip ir jokio skirtumo kas tą mandatą atima 🙂 Jie per daug dideli silpnapročiai, kad kažką sugebėtų padaryti. Jei turėtų proto, tokio priedurnio į valdžią nerinktų.

  10. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Žodžio laisvės kaina?

  11. AvatarMilvudas (IP: 90.131.38.202)

   Tytovai, esate šiukšlė.

  12. AvatarLietuvė (IP: 212.12.206.164)

   Teisybė nugalėjo.Valio.Jis daro gėdą Klaipėdai.

  13. AvatarSlava (IP: 78.58.158.86)

   Vysa teisibia pasake, mums Rūsams atveztems is rusisku jebenia vltvų, jis buvo bandytas.

   • AvatarMokinkis kalba (IP: 85.232.145.245)

    Per tiek laiko neišmokti šalies kalbos ir istorijos kurioje gyveni yra gėda. Gal pasilaikykit savo mintis sau ir eikit…

  14. AvatarSovietas (IP: 203.88.94.179)

   Nu vsio! Paskutini karta balsavau uz Grubijanska ir jo padlaizius!

  15. AvatarVanagas (IP: 203.88.94.179)

   Sufabrikuota siu laiku „budeliu“ byla pries V. Titova.
   Ka butent blogo jis padare? Uzkliuvo tai kad apie budelius teisybe pasake?

   • Avatarslava (IP: 78.58.158.86)

    visa teisibia, ne vysi gi po karo norejo grizt i savo jebenia rūsijoj, jei mes isvadavom tai reiskia galejom ir likt cia, o vietiniai tai jie bandytai.

  16. AvatarPatarlė (IP: 84.15.180.21)

   Boba iš ratų- ratams lengviau

  17. AvatarMArijus (IP: 86.100.2.194)

   Vatnykų vatas taršo vėjas…

  18. AvatarTamosauskas (IP: 83.137.6.232)

   ŽMONĖS NUTEISEMI UŽ TEISYBE?! SKAUTŲ GATVE TERORISTŲ UZGROBTA??

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt