P0

Politikų tribūna

Siūlo naikinti išimtį, leidžiančią mokesčius keisti kartu su biudžetu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-07


Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, klaipėdietis Simonas Gentvilas įregistravo Lietuvos teisėkūros pagrindų įstatymo pataisą, kuri neleistų trumpinti mokestinių įstatymų įsigaliojimo termino, jei pastarieji yra priimami kartu su valstybės biudžetu.

„Piktnaudžiavimas išimtimi, leidžiančia numatyto termino nesilaikyti priimant mokesčių įstatymus kartu su biudžetu, virto kasmetiniu ritualu“, – teigia Simonas Gentvilas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Liberalų nuomone, universali 6 mėn. pereinamojo laikotarpio taisyklė skirta naujų mokesčių įsigaliojimui, užtikrintų teisinį saugumą ir leistų verslui bei gyventojams pasiruošti naujai įvedamiems mokesčiams.

„Per 3 metus šis Seimas jau priėmė 1700 įstatymų – t.y. visų nepriklausomos Lietuvos parlamentų veiklos antirekordas. Vakarų Europos parlamentai vidutiniškai per kadenciją priima apie 5 kartus mažiau teisės aktų. Skuba ir gausa nėra kokybės atspindys. Dienos šviesa turi išvysti tik po išsamių diskusijų su visuomene ir suinteresuotomis grupėmis aptarti bei suderinti teisės aktai, kurių įgyvendinimui turi būti pasirengusi ir valdžia, ir žmonės“, – mano Simonas Gentvilas.

Teisėkūros pagrindų įstatyme yra nustatytas šešių mėnesių terminas iki pakeistų mokestinių įstatymų įsigaliojimo. Tačiau jame yra numatytos ir dvi išimtys, t. y. trumpesnis įsigaliojimo terminas, kai įstatymas priimamas su teikiamu biudžetu arba keičiami Lietuvos mokestiniai įstatymai dėl Europos Sąjungos teisės aktų įgyvendinimo.

„Problema ta, kad išimtis virto taisykle. O piktnaudžiavimas išimtimi, leidžiančia numatyto termino nesilaikyti priimant mokesčių įstatymus kartu su biudžetu, virto kasmetiniu ritualu“, – teigia S. Gentvilas.

Neseniai 33 asociacijos ir organizacijos viešu laišku kreipėsi į šalies vadovus, reikalaudamos stabdyti tokią praktiką. Nevyriausybinės organizacijos atkreipia dėmesį, kad 2009‐2019 m. laikotarpiu pasinaudojant šia išimtimi buvo priimta daugiau nei 50 mokesčius didinančių pakeitimų.


  2019-11-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt