P0

Politika, Svarbu

Valstiečiai kol kas nieko nepešė

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-11-07


Regionų apygardos administracinio teismo rūmai ketvirtadienį paskelbė sprendimą, kuriuo atmetė visų opozicinės Klaipėdos miesto tarybos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių skundą dėl valdančiosios koalicijos sprendimų formuojant komitetų sudėtis.

Bent jau kol kas valstiečiams miesto Taryboje teks dirbti pagal valdantiesiems priimtiną tvarką. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot opozicijoje dirbančių politikų, mero pateikti ir priimti sprendimų projektai, kuriais pasiūlyta formuoti 5 komitetus po 7 tarybos narius (dėl to kai kurie Tarybos nariai turi galimybę būti daugiau negu vieno komiteto nariu) buvo neteisėti ir turi būti naikintini, nes pažeidžia Vietos savivaldos įstatyme nustatytus proporcinio daugumo ir mažumos atstovavimo, teisėtumo principus, Tarybos veiklos reglamentą.

Tačiau minėtojo teismo teisėjų kolegija, kurią sudarė Eglė Kiaurakytė, Aušrelė Mažrimienė  ir Vida Stonkuvienė, konstatavo, jog nenustatė faktų, jog būtų pažeisti šių politikų teisėti interesai.

Toks sprendimas dar gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Miesto Tarybos narys Vidmantas Dambrauskas, kuris pagal pirminį ieškinį buvo nurodytas kaip asmuo, atstovausiantis visus ieškinį pateikusius kolegas, sakė, kad pirmiausia reikės susipažinti su teismo motyvais, pasitarti ir tada bus priimtas sprendimas, ar skundas bus teikiamas.


  2019-11-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt