P0

Konsultacijos

STT: budinčių globotojų atrankos skaidrumas kelia abejonių (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-19


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos specialistai atliko budinčių globotojų atrankos procedūros ir vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo antikorupcinį vertinimą.

STT specialistai nustatė, kad šis procesas turi teisinio reguliavimo spragų.

Teigiama, jog neskaidri procedūra sudaro galimybę vieniems gauti atlygį už vaikų priežiūrą sutarties galiojimo metu ir neprižiūrėti nei vieno vaiko, o kitiems globotojams perduoti prižiūrėti vaiką ir vykdyti sutarties įsipareigojimus, kai priežiūros reikalaujančių vaikų poreikis yra didesnis nei sudariusių sutartis budinčių globotojų tam tikroje savivaldybėje.

„Nesant budinčio globotojo, įsipareigojančio pagal sutartį prižiūrėti vaiką, tinkamai reglamentuotos atrankos, ne tik didėja nesąžiningo ir neproporcingo budintiems globotojams darbo krūvio paskirstymo, bet ir neefektyvaus savivaldybės lėšų panaudojimo rizika, sudaromos sąlygos pasielgti neskaidriai ir nesąžiningai”, – teigiama STT pranešime.

Kita problema, kai vaiko tėvai, siekiantys nustatyti vaiko laikinąją globą (rūpybą) iki išvykimo iš Lietuvos dėl vienokių ar kitokių priežasčių laiku nesikreipia į nustatytas institucijas, tuomet atsiranda terpė besikreipiančių tėvų ir šią procedūrą atliekančių savivaldybės ar Įvaikinimo tarnybos darbuotojų galimai nesąžiningiems susitarimams, siekiant šią paslaugą gauti greičiau.

Šios aplinkybės leidžia manyti, kad budinčių globotojų atrankos ir vaiko laikinosios globos ar rūpybos tėvų prašymu nustatymo reglamentavimas galėtų būti skaidresnis ir objektyvesnis, teigiama STT atliktame vertinime.


  2019-11-19

  2 komentarai “STT: budinčių globotojų atrankos skaidrumas kelia abejonių”

  1. AvatarZydra (IP: 195.182.76.3)

   Koks čia naujadaras-globotai..

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.64.138)

    dėkui, pataisėme 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt