P0

Politikų tribūna

Uosto direkcijos vadovu nori padaryti „savą“? (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-20


Seimo Liberalų sąjūdžio atstovai tikina, kad po bendro parlamento opozicinių frakcijų susitikimo su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi negavo rišlių ir argumentuotų atsakymų „dėl chaotiško ministro elgesio ministerijos kuruojamų valstybinių įmonių atžvilgiu”. Todėl liberalai teigia tebesilaikantys pozicijos, jog jis privalo atsistatydinti arba būti atstatydintas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Nors viešojoje erdvėje šiuo metu dominuoja akis badantis Susisiekimo ministro negebėjimas laikytis elementarių etikos standartų, mums, liberalams, dar didesnį nerimą kelia trumparegiškai pavojingas ministro požiūris į valstybės valdomas įmones. Nerišlus ir ko gero politiškai motyvuotas „Lietuvos pašto“ vadovybės pakeitimas rodo pavojingą regresą valstybės įmonių valdyme, kai požiūris į įmonę formuojamas žvelgiant ne į ilgalaikę perspektyvą, o kaitaliojamas pagal trumpalaikius politinius interesus“, – pranešime spaudai cituojama Seimo Liberalų sąjūdžio pirmininkė, frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalai atkreipia dėmesį į tai, kad valstybinių įmonių valdybos narių nepriklausomumas yra ne tik gerosios valdysenos standartas ir įsipareigojimas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO), kurios nare Lietuva tapo pernai. Nepriklausomi profesionalai esą sudaro tam tikrą politinių užgaidų nepraleidžiantį sluoksnį tarp politikų, kurie galėtų norėti apeiti taisykles ir pasinaudoti įmonės ištekliais savanaudiškais tikslais.

„Tai, kad „Lietuvos pašto“ „virusas“, gali užkrėsti ir kitas Susisiekimo ministerijos valdomas įmones, rodo ir tokia aplinkybė, kad pavyzdžiui naujo Klaipėdos uosto vadovo planuojama ieškoti tik po valstybės įmonės pertvarkos į akcinę bendrovę, kurią dar turėtų patvirtinti Seimas. Kas galėtų paneigti, kad naujojo uosto vadovo paieškos bus sąmoningai nutęstos iki šios valdžios kadencijos pabaigos – idant finišo tiesiojoje į strateginės įmonės vadovo kėdę sėstų „savas“ žmogus – visam kitos kadencijos laikotarpiui“, – teigia Seimo Ekonomikos komiteto narys, klaipėdietis liberalas Eugenijus Gentvilas.


  2019-11-20

  2 komentarai “Uosto direkcijos vadovu nori padaryti „savą“?”

  1. Avatarrinkėjas liberalas (IP: 88.119.156.187)

   liberalams neišdegė planas prihvatizuoti saviems Paštų, slysta iš rankų ir uostas ir geležinkeliai ir nelabai kvepia Seimo kėdėmis tai ir kelia triukšmus gasdindami “pašto virusais”. Lietuvos žmonės deda jau senai gentvilišką liberalizmą į buitinių atliekų konteinerį.

  2. AvatarMasiulio laikais (IP: 86.100.89.119)

   Gentvilai, Jūs kažkada irgi šiame poste buvote savas. Net briuselinė alga nesulaikė. Trumpa atmintis politikui padeda?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt