P0

Miestas

Dėl taršos nori tiesioginio valdymo (10)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-21


Asociacija „Klaipėdos Marių bendruomenė” kartu su Šernų ir Ketvergių kaimų bendruomene kreipėsi į Vyriausybę prašydamos ne tik jos posėdžio metu aptarti Klaipėdos regiono oro, dirvožemio ir vandens telkinių taršą, bet ir įvesti tiesioginį Vyriausybės valdymą Klaipėdos mieste.

Reaguodamas į šį kreipimąsi premjeras Saulius Skvernelis davė pavedimą Vyriausybės kancleriui Algirdui Stončaičiui, o pastarasis paprašė Aplinkos ir Sveikatos apsaugos ministerijų „kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe įvertinti Šernų ir Ketvergių kaimų bendruomenės bei asociacijos Klaipėdos Marių bendruomenės rašte nurodytus faktus ir spręsti”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atsižvelgiant į tai, kad šiomis dienomis Klaipėdos miesto gyventojai susipažino su Klaipėdos miesto savivaldybės atliekamomis metiniais aplinkos monitoringo atsakaitomis nuo 2005 metų, kuriose matoma vis labiau katastrofiškai auganti Klaipėdos, o tuo pačiu ir Klaipėdos priemiesčių, aplinkos tarša, prašome ypatingo dėmesio mūsų problemų sprendimams ir aplinkos gerinimo klausimams”, – rašoma minėtajame bendruomenių kreipimesi.

Jos taip pat priminė, kad dar 2007 m. ataskaitoje buvo paminėtos rekomendacijos, tačiau nieko nebuvo daroma.

„Todėl šiandien turime dar blogesnę situaciją, kurios akivaizdoje visą patvirtintą taršą norima sugretinti tik su viena Klaipėdos dalimi – Vitės kvartalu. Tačiau dar sudetingesnė situacija stebima (ir patvirtinta) ir kituose Klaipėdos miesto rajonuose – pietinėje Klaipėdoje, kur gyvena bemaž 70 proc. Klaipėdos gyventojų ir didelis skaičius Klaipėdos priemiesčio gyventojų. Be to, kaip jums žinoma, pietinę Klaipėda supa ir papildomi taršos šaltiniai iš LEZ ūkinės veiklos, Vakarų laivų remonto gamykla, koncentruotos taršių įmonių teritorijos Dumpių km., Klaipėdos rajone, bei kitos įmonės, kurių teršalai nustatyti tyrimuose. Todėl norime aptarti Vyriausybės posėdyje šią situaciją, tapusia ekstremalia dėl Klaipėdos miesto savivaldybės, Klaipėdos visuomenės sveikatos centro bei Aplinkos apsaugos departamento galimai nusikalstamo, korumpuoto neveiksnumo, ginant viešąjį interesą, dėl ko prašome įvesti tiesioginį Vyriausybės valdymą Klaipėdos mieste”, – rašoma rašte, kurį bendruomenių vardu pasirašė Raimonda Zaborė.


2019-11-21

10 komentarai “Dėl taršos nori tiesioginio valdymo”

  1. Valstieciai visaip draskosi, kad tik valdzia Klaipedoje gauti. Pradzioje tikejosi, kad nebus patvirtintas Antikorupcijos komiteto pirmininkas ir gales prasyti tiesioginio valdymo, nepavykus sprendima apskunde teismui. Dabar vel bando prrimti miesto valdyma prisidengdami aplinkosauga. Mieste yra virs 15 bendruomeniu, o i vyriausybe kreipiasi tik viena miesto ir dvi rajono.

  2. neverkite paskui klaipedieciai kaip neturesite darbo vietu, nes imones tiesiog iseis.

  3. Na koks skirtumas kaip prisistato Zaborė . Svarbu , kad tai apie ką ji rašo tiesa.

    • Visiškai pritariu,p.Aldona Jūsų minčiai ! Kol prabils tie ,,nesusitepę”ir,,skaidrūs ” kaip krištolas ,tai ir žmonės mieste vaikščios su dujokaukėmis ! Tokios liberaliai dirbančios savivaldybės (tiek ankstesnės sudėties,tiek dabartinės ),pageidavo vos maža dalis klaipėdiečių (pasyvieji seniai viskuo nusivylę )

  4. Kažkokios nesveikos varžybos dėl kuris miesto rajonas labiau teršiamas? Ar šiaip sociopatija – nes jei Vitėje gyvena mažiau nei 70% – lai dvesia nuodijami, nes jų mažiau, nei pietinėje miesto dalyje. Galėtų moteriškė pinigų suma išreikšti kiek kainuoja klaipėdiečio sveikata Vitės rajone ir tuose jos Ketvergiuose.

  5. Zabore nėra ir niekada nebuvo šernų bendruomenes nei nare nei gyveno, ar bendruomenių pirmininkai žino isviso apie tai? Ji prisistatineja ir aplinkos apsaugos darbuotoja kiek taip galima?

  6. O kaip kitaip galima išspręsti problemą? Su tais pačiais, kuriems veikla apsiriboja tik vasiukiniais projektais ir festivaliais?

  7. Kažin kodėl šerniškė ir ketvergiškė nenori tiesioginio valdymo Klaipėdos rajone? Ar ne dėl to, kad ten valstiečiai, prie kurių nuolat trinasi?

  8. Marių bendruomenės vardu pasirašė Raimonda Zaborė, nuteista nusikaltėlė. Nei ji gyvena Marių kvartale, nei Ketvergiuose, bet kažkokiu būdu jas atstovauja. Dar viena afera?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt