P0

Politikų tribūna

Uosto direkciją nori įpareigoti daugiau dirbti aplinkosaugos srityje (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-21


Klaipėdietis Seimo narys, liberalas Simonas Gentvilas pateikė pataisų paketą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymui. Anot pranešimo spaudai, šių pataisų tikslas yra ne tik užtikrinti nuolatinę ir ilgalaikę uosto aplinkos taršos stebėseną bei sistemingai informuoti visuomenę apie aplinkos būklės pokyčius, bet ir įstatymiškai įtvirtinti kompleksinį taršą mažinančių priemonių įgyvendinimą.

Martyno Vainoriaus nuotr,

„Paradoksalu, tačiau šiuo metu Klaipėdos uosto veiklą reglamentuojančiame įstatyme nėra jokių privalomų monitoringo reikalavimų, kurie padėtų nustatyti aplinkos taršos lygį bei reikalautų imtis uosto taršos prevencijos priemonių ar informuoti visuomenę apie taršos situaciją uoste. Toks teisinis vakuumas sukuria prielaidas interpretacijoms ir galimiems piktnaudžiavimams. Įgyvendinus mano siūlomas pataisas uosto direkcija gautų įrankius pati užkirsti galimą taršą, privalomus reikalavimus įrašant į uosto krovos kompanijų žemės nuomos sutartis“, – pranešime spaudai cituojamas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys S. Gentvilas.

Įstatymo projektu nustatomos papildomos Uosto direkcijos funkcijos, kurios užtikrintų sistemingą poveikio aplinkai (orui, vandeniui ir kt.) vertinimą, nustatytų aplinkosauginius reikalavimus nuomininkams ir esą leistų tinkamai kontroliuoti šių reikalavimų įgyvendinimą bei organizuoti taršos padarinių likvidavimą. Įstatyme taip pat įtvirtinama nuostata nuolat informuoti visuomenę apie uosto veiklą, jo poveikį aplinkai ir taikomas neigiamą poveikį aplinkai mažinančias priemones.

„Esant vėjo štiliui, Klaipėdoje nesunku matyti tamsius debesis nuo įplaukiančių laivų išmetimų. Tai keisis, nes įstatymu siūlau suteikti uosto rinkliavų lengvatas laivams, kurie varomi išimtinai SGD dujomis. Uostą kasmet aplanko per 7000 laivų, tikiu, kad ši įplaukimo mokesčio lengvata paskatins uoste lankytis ekologiškesnius laivus“,- teigia S. Gentvilas.


  2019-11-21

  4 komentarai “Uosto direkciją nori įpareigoti daugiau dirbti aplinkosaugos srityje”

  1. AvatarKarolis (IP: 86.100.23.52)

   Krovimo darbai ir atskiras kontraktas tiems darbams?. Kiekvienas vykdomas darbas turi turėti savo technologinį vykdomo darbo aprašymą į kurį įeina tuo pačiu saugumo taisyklės ir vykdomiems darbams ir aplinkai, kurios yra priklausomos nuo maximaliai leidžiamų taršos normatyvų. Visa tai įeina į Įmonės, kompanijos vykdomų darbų sarašą su konkretizacija.Taigi tokių taisyklių nebuvimas ir sudaro palaidą balą, kuri nors ir sąlyginai , bet leidžia teršti aplinką. Taršos kontrolė turi būti nepriklausoma, kad nedaleistų poveikio taršos rezultatams, kurie dažniausiai yra dirbtinai sumažinami komandiniu būdu.

  2. AvatarRomas G. (IP: 88.119.156.187)

   LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkui, S. Gentvilui – pirma ko reikia, tai naikinti teritorijų planavimo įstatymo punktą leidžiantį viename mieste rengti du atskirus bendruosius planus. Antra – visi duomenys (t.sk. ir taršos ir žemės nuomos) turi būti viešai prieinami onlain rėžimu. Šiandien svarbiausia – netvirtinti uosto BP. Visa kita tik pasekmės, veiklos imitacija ir kova su vėjo ir rūdos malūnais. Kaip manai, Simonai?

  3. AvatarRenaldas (IP: 81.229.99.51)

   Liuks. Senai laikas. Uosto direkcija pastaruosius metus tiek pūtė žandus viešindama rezultatus, išsimušė teisę atskirą nuo miesto (ir dar viršesnį) bendrąjį planą braižytis, o dar ir valstybei svarbaus objekto statusu rūpintis pradėjo, o iki šiol gyvena sovietmečiu dvelkiančiu 1996 metų gamybos įstatymų rinkiniu.
   Gaila, Simonai, kad nepasigyrėte garsiau savo gimtame mieste apie tokį savo atleikamą kūrybinį darbą. Čia keli ir įstatymus, ir projektų sandarą kandę piliečiai būtų mielai su Jumis pasidaliję savo užrašinėmis su uosto įstatymo pataisų formuluotėmis.

   • AvatarRenaldai, (IP: 88.119.156.187)

    Tu naivuolis ar visai kvailas? Simonas dirba ne savo gimtajam miestui nes niekas jo nevarė į tą Seimą, o visiems stambiesiems ir nesvarbu jam kokį Š… jie ten varo. Todėl ir nesidalino savo “kūryba” :). Užknistumėt visi su savo norais ir dar, neduok diev tai taptų VIEŠA. Kas tada rems per ateinančius rinkimus 🙂 ? Ir kam jam tas 3-4% rinkimų į Seimą partijoms barjero nuleidimas -kad dar didesnis bardakas LT būtų? Pasiskelbė mat, gera darbą padarė Klaipėdai, vargšė uosto direkcija “gautų įrankius” :))) – rinkimai artėja. Kur jis buvo visus tuos 3 metus, kosmose? Kuzmarskio sūnus ( KVJUD) kontroliuos Kuzmarskį (Bega) ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt