P0

Politikų tribūna

„Kai norisi atrodyti geresniu nei esi – meluoji“ (2)

Eugenijus Gentvilas
2019-11-22


Noras būti „šventesniu už popiežių“ – ydingas, nes iš esmės nepasiekiamas. Todėl nesuprantama, kodėl šiame technologijų amžiuje, kai neatsitraukęs nuo kompiuterio gali nesunkiai surasti ne tik garso ir vaizdo įrašus, bet ir stenogramas, kažkodėl vis tiek apsisprendžiama meluoti. Vardan noro atrodyti geresniu.

Šįkart apie tai, kaip opozicijos kolegos konservatoriai elgėsi Seime svarstant ir balsuojant dėl Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo ir ką apie tai žiniasklaidai pasakojo šios partijos pirmininkas.

Gabrielius Landsbergis. „Facebook” nuotr.

Akstinu netylėti tapo šviežiausias Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko Gabrieliaus Landsbergio interviu DELFI portale, kur paklaustas, kaip vertina savo santykius su prezidentu, konservatorių lyderis, atsakė citata: „Konstruktyviai. Gali net susidaryti įspūdis, kad mes dažnu atveju tampame atrama prezidentui dėl įstatyminių iniciatyvų, kurios buvo teiktos Seime. Pavyzdžiui, veto dėl strateginių įmonių sąrašo… prezidentas grąžino, nes tai neteisinga, ir aš pritariu prezidento nuomonei. Ir mūsų frakcija buvo vienintelė, kuri palaikė. Keli žmonės turėjo savo nuomonę, bet jie ją turi visą laiką (…) Tuo tarpu nė viena kita frakcija nepalaikė prezidento“.

Deja, bet faktai rodo ką kitą. Visišką priešingybę. Už valdančiosios daugumos inicijuotas įstatymo pataisas, pagal kurias „strateginėmis įmonėmis“ tapo su tuo nieko bendro neturinčios, kelių techniniu vertinimu ir priežiūra užsiimančios įmonės AB „Problematika“ ir AB „Kelių priežiūra“ balsavo 5 konservatoriai, prieš buvo 5, susilaikė 11. Palyginimui  – Liberalų sąjūdžio frakcijoje 0 už, 2 prieš, 4 susilaikė.

Prezidentui vetavus šį įstatymą, tam, kad veto būtų atmestas, už pasisakė 4 konservatoriai, prieš 14 ir 4 susilaikė. Liberalai gi vieningai palaikė prezidentą – 8 balsavo prieš valdančiosios daugumos norą atmesti prezidento veto, 1 – susilaikė.

Liberalų „tiesometras“ rodo, kad kolega Gabrielius teigdamas, jog konservatoriai buvo vienintelė frakcija, palaikiusi prezidento veto dėl strateginių įmonių sąrašo išplėtimo – melavo. Kodėl? Išvadas darykitės patys.


  2019-11-22

  2 komentarai “„Kai norisi atrodyti geresniu nei esi – meluoji“”

  1. Avatarklaipėdietė (IP: 78.57.230.119)

   Jokios naujienos p.E.Gentvilas apie konservatorius ir jų lyderį nepasakė .Tik tie ,kurie fanatiškai tiki šia partiją ,mato juos skaidrius kaip krištolas . Dar ne tokių atvirumo akimirkų metu išgirsime istorijų vienų apie kitus ! Įdomu ir kodėl p.Eugenijus taip supyko ant p.Gabrieliaus,kad visą tiesą Atvirai Klaipėdai išklojo ?!🤔Gal p.Gabrielius taip kalbėdamas ,NORI gerb.Prezidento palankumą pelnyti ?!

  2. AvatarJUSTAS (IP: 85.115.52.202)

   KAIP NAKTI MIEGI ?SVENTOSIOS UOSTAS NESISAPNUOJA? JURGUTIS? SIMKUS? ….MASIULIS ? VAITKUS?>>>PATS SAU PASIRASEI NUOSPRENDI?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt