P0

Konsultacijos

Didžiausias rūpestis – dėl išlaidų odontologui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-24


Artėjanti žiema daugeliui kelia finansinį nerimą, ypač kai ateina pirmosios būsto šildymo sąskaitos, kalėdinis laikotarpis, išlaidos Naujiesiems metams, ką jau kalbėti apie sveikatos stiprinimui išleidžiamas sumas. Tačiau visas šias išlaidas galima numatyti ir suplanuoti. Kur kas blogiau, kai išlaidos mus užklumpa netikėtai. Kasmet atliekamas visuomenės nuomonės tyrimas atskleidė 5 dažniausius atvejus, kai lietuviams tenka pakratyti pinigines visai netikėtai.

Tyrimo rezultatai parodė, kad net 43 proc. Lietuvos gyventojų didžiausią nerimą kelia išlaidos odontologui. Šis klausimas vienodai aktualus tiek vyrams, tiek moterims, taip pat nepriklausomai nuo respondentų amžiaus grupės. Ir jaunimui iki 29 metų amžiaus, ir senjorams iki 75-erių išlaidos odontologui įvardijamos kaip skaudžiausios netikėtos išlaidos.

Apklausos metu paaiškėjo, kad taip pat sąlyginai didelį galvos skausmą gali sukelti ir nenumatytos išlaidos automobiliui. Automobilio remontą, kaip labiausiai keliantį nerimą, įvardijo net 36 proc. šalies gyventojų. Tarp tokių – daugiausiai vidutinio amžiaus – 30-49 metų – respondentai, dažniau vyrai (48 proc.) nei moterys (27 proc.).

Kiek daugiau nei trečdalis apklausos dalyvių – 32 proc. – baiminasi dėl galimų išlaidų būsto, namų apyvokos ar buitinės technikos remonto darbams. Šiuo atveju, priešingai nei kalbant apie automobilius, tai labiau jaudina moteris, taip pat daugiau vyresnius nei 30 metų žmones ir kaimo gyventojus.

Lietuvius kausto ir vagysčių bei galimo apiplėšimo baimė. Tokias grėsmes jų piniginėms įvardijo 12 proc. respondentų, daugiausia taip atsakiusiųjų tarp vidurinio amžiaus – 30-49 metų – respondentų. 11 proc. respondentų taip pat akcentavo baimę patirti išlaidas sugedus ar sudužus mobiliajam telefonui. Šis nerimas vyrauja tarp jaunimo, tai yra respondentų iki 29 metų amžiaus.

Paprašius įvardinti, kaip respondentai padengia patirtas išlaidas, kiek daugiau nei trečdalis, tai yra 37 proc., teigė, jog tam naudoja einamojo mėnesio atlyginimą. Deja, ne visiems gaunamo atlygio užtenka, tad labai panaši dalis, 34 proc., atviravo, jog tenka paaukoti turimas santaupas, o kas penktas respondentas neslėpė ir pasiskolinantis iš artimųjų (62 proc.), draugų (23 proc.) ir kiek mažesnė dalis – iš vartojimo kredito įmonių.

Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ apklausoje, vykdytoje šių metų rugsėjo-spalio mėnesiais, dalydavo 1002 respondentai, o tyrimas vyko net 118-oje taškų.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Parengta pagal agentūros „Maniac“ pranešimą


2019-11-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt