P0

Miestas, Svarbu

Daržų gatvės namo nugriovimas įvertintas 749 tūkst. Eur (13)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-25


Kultūros paveldo departamentas (KPD) pranešė, kad iš šios institucijos, Klaipėdos savivaldybės ir atestuotų nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialistų sudaryta komisija įvertino žalą, kuri buvo padaryta nugriovus uostamiestyje, Daržų g. 14, stovėjusį pastatą.

Anot KPS pranešimo, komisija konstatavo, kad „buvo sunaikintas didelę mokslinę, istorinę ir kultūrinę vertę turintis pastatas, dalis kurio statyta apie 1770 metus panaudojant Klaipėdos pilies plytas”.

„Prisidengiant 2014 m. išduotais leidimais statinio tvarkybai, tačiau tik imituojant paveldo tvarkybos darbus, šis pastatas vasaros viduryje neturint nustatyta tvarka išduoto leidimo buvo nugriautas, galimai tikintis toje vietoje pastatyti naują statinį. Komisija nutarė, kad KPD Klaipėdos skyriui atlikus administracinio nusižengimo tyrimą ir tyrimo metu nustatytam asmeniui/asmenims, kuris/kurie atsakingi už nekilnojamosios vertybės sunaikinimą, bus siūloma atkurti iki sužalojimo buvusią būklę (panaudojant išlikusias raudonas keramines plytas) ir atlyginti tiesioginius ir netiesioginius nuostolius, kuriuos patyrė valstybė. Komisija jau paskaičiavo valstybei ir visuomenei padarytą žalą – ji siekia 749 tūkst. Eur”, – rašoma pranešime.

KPD direktorius Vidmantas Bezaras tikina, kad pastato savininkams turėti vilčių, jog tokių griovimo darbų organizatoriai nebus baudžiami, neverta.

„Istorinio pastato vertė – ne tik sienos ar tūriai, tai ir mokslinė vertė, patrauklumas turistams, galų gale, senamiesčio dvasia“, – teigia KPD direktorius.

Pranešime taip pat primenama, kad reaguojant į tai, jog kelių rekonstruojamų statinių „sugriuvimas“ Klaipėdos senamiestyje įvyko pagal panašią schemą, o „jų vykdytojus, savininkus ar įgaliojimus turinčių asmenų atsakomybę nustatyti pakankami sudėtinga, buvo kreiptasi į prokuratūrą ir STT”. Pastaroji pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Nugriautą pastatą Daržų gatvė 14 nuo šio pavasario valdė septyni asmenys: Grėta Petraitytė, Janina Želvienė, Bronius Želvys, Nijolė Grigalevičienė, Dovilė Želvytė, Marius Šeškauskas ir Jekaterina Šeškauskienė.

Taip pat informuojama, jog KPD sudarytos komisijos tęsia darbą ir skaičiuoja žalą kitiems griaunamiems vertingųjų savybių turintiems statiniams Vandens g. 26 ir 28.


  2019-11-25

  13 komentarai “Daržų gatvės namo nugriovimas įvertintas 749 tūkst. Eur”

  1. AvatarKVADAS (IP: 78.57.234.187)

   KADA bus baudziami KVADO Klaipedos darbuotojai? UZ NEVEIKLUMA , VILKINIMA, PATYCIAS, SENAMIESCIO griovima? PASTATAS IR KITI pastati STOVI 30 metu griuvenos , nauja karta uzaugo prie siu griuvenu. PUTEIKIS ir kiti parankiniai tik politika ir reitingus darosi pavedosaugos pagalba. KAIP KVADAS saugojo pasta , kad tas eme ir griuti pradejo kaip indomu niekaip nesuprantu. KOKIOS CIA PROBLEMOS SAVININKAI atstato pastata o KVADO darbininkai sumoka bauda …. uz kuria tikslingai prikeliami griuvenos ar bent jau troba senamiestyje perdazo. KVADO darbuotojus varyti viesuju darbu senamiescio atstatyme , kazi ka jie aplamai sugeba…… susireiksmine vienos partijos atstovai….sukise savus I silta valstybine vieta…..

  2. AvatarPer vėlu (IP: 86.100.21.85)

   Buvo padaryti keli savininkų neapsižiūrėjimai. Pirma, reikėjo įkurti UABą ir jeigu KĄ, kad būtų galima jį padaryti atpirkimo ožiu. Dabar jau subankrotinti nebėra ko. Antra, namas sugriūti galėjo LABIAU netyčiau, tarkim senam senam (kaip tas namas) buldozeriui sugedo stabdžiai, atsitiktinai kliudė tą sieną ir mėšlas su šiaudais neatlaikė. Dabar jau nufilmuoti nebėra ko. Trečia, kaip matome iš google street, tų panaudotų pilies plytų buvo belikę tik viena siena. Buvo galima tyliai be garso permūryti naujom, o tas panaudotas nuvežti Puteikiui prie namų. Būtų visi patenkinti. Dabar jau Puteikis nebedirba ten.

   • AvatarFaktas (IP: 86.100.107.136)

    Faktas, kad negrįžtamai sunaikintas 18 amžiaus paveldas. Neteisėti veiksmai yra, padaryta žala yra, priežąstinis ryšys tarp žalos ir neteisėtų veiksmų yra, todėl reikės atlyginti.

  3. AvatarKlaipėdietis (IP: 86.100.15.170)

   Tokie skaičiai, tai atviras tekstas- Klaipėda, merdėk toliau. KVAD močiutė ir diedukai pūdo Klaipėdą, o atsiradus iniciatyvai, visapusiškai kenkia ir stabdo. Keiskit juos į pažangius, pasaulį mačiusius, inovatyvius ir paveldą gerbiančius žmones. Senamiestis trūnyja, nesutvarkytas, neprižiūrimas, neapšviestas ir nerestauruojamas. O tokie veiksmai, toliau žudys bet kokią iniciatyvą. Stagnatorių Puteikį pakeitė pilka moterytė bijanti iniciatyvos ir geriau viską stabdanti negu skatinanti. Gi gulint neapvirsi….

   • AvatarSpraga (IP: 86.100.107.136)

    Išsilavinimo spragos. Googlėje galėjo pasieškoti žodžių paveldas, vertė. Jei neturi pinigų restauracijai, nereikia įsigyti paveldinio turto.

  4. AvatarAnonimas (IP: 84.15.183.167)

   Viena griuvena mažiau, visas senamiestis vien griuvenos užkaltais langais, reikia džiaugtis, kad bandoma atstatinėti, įnešti bent kiek gyvybės. Aišku turi būti ribos, atstatinėti pagal proporcijas, autentiškas formas ir tt

   • Avatarmatyt (IP: 78.57.217.118)

    seniai buvai Klaipėdos senamiesty

   • AvatarDalia (IP: 82.140.159.209)

    Anonime, norint diskutuoti apie Klaipėdos paveldą, reikia turėti platesnį, nei parapijinį, mąstymą.

  5. Avatararchitektas (IP: 90.131.33.126)

   Įprastai komentarų nerašau, bet šiuo atveju, jau peržengta riba. KPD neveiklioji vedėja Adronė Puzonienė, parodė gebėjimus skaičiuoti… o kiek ji skoloj valstybėj už projektų vilkinimą?… Ir ji vilkina dėl savo ambicijų-patinka/nepatinka. Skirsto architektus į “patikimus/nepatikimus”. Dėl ko griuvo tas Daržų 14?…Būtent dėl jos vadovavimo KPD. Gėda pirmiausiai Audronei Puzonienei.

  6. AvatarArūnas (IP: 78.57.197.170)

   Man atrodo, kad mūsų Klaipėdos m. paveldosaugininkams su galva negerai. Nei piršto patys nepajudino, kad tokie pastatai funkcionuotu, neštu nauda savininkams ir visam miestui. Užtat parodė savo neraštingumą skaičiuodami. Idomu būtų, kad pateiktu visuomenei savo skaičiavimo metodika. Kyla klausimas kodėl neskaičiuoja baudų mūsų valstybinei įmonei AB “Lietuvos paštas” už mūsų pastato nuniokojimą, nepriežiūra? Kodėl negirdime kažkokių jų suskaičiuotų skaičių? Gal todėl, kad bijo? Todėl, kad bijo, kad už tokį proto užkalkėjimą iš darbo išprašys? Kodėl?

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.128.164)

    Jei KPD atsakytu finansiskai uz projektu nederinima, vilkinima, priekabiavima, aiskiu salygu menustatyma- tada ir tokiom baudom galetu manipuliuoti, o ne dabar is pirsto lauzti ir gasdinti

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt