P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Dėl nugriautų senamiesčio pastatų – ikiteisminis tyrimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-05


Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos senamiestyje (Daržų g. 14, Didžioji Vandens g. 26 ir 28) atliktų pastatų griovimo darbų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak prokuratūros pranešimo, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl didelės mokslinės, istorinės ir kultūrinės vertės turinčių vertybių sunaikinimo.

Pranešime taip pat teigiama, kad Kultūros paveldo departamento (KPD) sudarytos komisijos skaičiuoja kultūros paveldo statiniams padarytą žalą – pastato Daržų g. 14 atveju medžiaga jau pateikta STT, o pastatų Didžiosios Vandens g. 26 ir 28 komisijos dar dirba. Visgi KPD Klaipėdos skyriaus vyriausiasis specialistas Laisvūnas Kavaliauskas „Atvirai Klaipėdai” patikslino, kad paskutinis Daržų g. 14 atvejį tiriančios komisijos posėdis dar tik bus, tad galutinis žalos įvertinimas dar nėra patvirtintas.

KPD taip pat yra informavusi teisėsaugininkus, kad dėl darbų nestabdymo pagal reikalavimus sprendžiamas administracinės atsakomybės klausimas darbus organizavusiems asmenims. Esą vyksta pasitarimai su Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Vakarų Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamento atstovais „dėl kompleksinių priemonių taikymo”.

Didžioji Vandens g. 26 buvusio pastato savininkė yra UAB „Minestas”,28-ojo – Jonas Skubutis. Nugriautą pastatą Daržų gatvė 14 nuo šio pavasario valdė septyni asmenys: Grėta Petraitytė, Janina Želvienė, Bronius Želvys, Nijolė Grigalevičienė, Dovilė Želvytė, Marius Šeškauskas ir Jekaterina Šeškauskienė.


  2019-11-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt