P0

Spyglys

Lemtingas slaptojo Klaipėdos ginklo šūvis*

Spyglys
2019-11-28


Spyglys mano, kad po vakarykščių įvykių Vyriausybėje, kuri bandė tvirtinti uosto bendrąjį planą, eilinį kartą pasitvirtins išmintis, kad pergalė turi daug tėvų, o pralaimėjimas visada yra našlaitis.

Štai ir dabar vieni tvirtins, kad du ministrus suabejoti privertė Klaipėdos burmistro benefisas, kiti rodys pirštu į Klaipėdos bendruomenių asociacijos atstovo Gintaro Ramašausko pasisakymą, treti – į ministrus galbūt sugraudinusį posėdžio metu krykštavusį jaunąjį klaipėdietį, ketvirti laurus priskirs architektams Edmundui Benečiui ir Romui Gailiui, pyškinusiems tamsią ir abejingą liaudį švietusius tekstus niekieno necenzūruojamoje „Atviroje Klaipėdoje”, ir taip toliau ir panašiai.

Tačiau Spyglys žino tikrąjį užkulisinį veikėją, pilkąjį kardinolą, šioje istorijoje suvaidinusį lemiamą vaidmenį. Tai žmogus, kuris inicijavęs autobusų bilietų branginimą pakėlė infliaciją šalyje taip, kad ji viršijo nustatytą leistiną ribą 0,1 procentinio punkto ir dėl to 2007-aisiais Europos Komisija neleido Lietuvai įsivesti euro. Natūralu, kad sugebančiam keliems metams sustabdyti eurą su iš paskos sekančiu kainų apvalinimu ir pasiutpolke, uosto planas su visa Vyriausybe jau buvo vieni juokai.

Tad ir laikė šį slaptą ginklą miesto politinės galvos užantyje iki paskutinės akimirkos, kai jis, padedamas urbanisto Kastyčio, ėmė ir pystelėjo dvi gromatėles. Vieną oficialią su savo parašu, kurią ministerių kabineto posėdžio išvakarėse nusiuntė greituoju paštu į rūmus Gedimino prospekte ir tie rūmai liko ne tik kad be argumentų, bet ir be žado dėl tokio įžūlumo. O kitą, špargalkinę, įprūdijo į burmistro kompiuterį (būtent į ją pastarasis vis šnairavo rėždamas ugningą kalbą posėdžio metu).

Šioje vietoje tikriausiai jau kaip ir aišku, kad Spyglys mintija apie mažai kalbantį, bet gilią šaknį knisantį vyriausiuoju miesto administratoriumi šį pavasarį paskirtą Gintarą Neniškį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tik bėda šįkart gali būti ta, kad skirtingai nei euro atveju, centrinė valdžia G. Neniškiui tokio įžūlumo taip lengvai jau nebeatleis.

Spyglys prognozuoja, kad mažiausia kas dabar gresia šiam išsišokėliui, tai teisės dirbti su slapta informacija atėmimas, kas automatiškai reikštų bilietą iš Liepų gatvės į gimtąją keleivinio transporto kontorą. Tačiau neatmestina ir liūdnesnė perspektyva – keletas metelių specialioje persiauklėjimo stovykloje uoste, kraunant, pavyzdžiui, ferolydinius.

*Spyglio rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose. 


  2019-11-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt