P0

Politikų tribūna

„Vidutinė būsto paskola brangtų iki 22 eurų per mėnesį“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-28


Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija praneša, kad registravo siūlymą valdančiųjų „Finansinių rinkų dalyvio mokestį“ pervadinti „Paskolų gavėjų apmokestinimo“ įstatymu.

„Valdžia nusitaikė ne į bankus. Jie nusitaikė į Lietuvos gyventojų paskolas. Apie 75% bankų turto Lietuvoje yra paskolos gyventojams ir įmonėms. Todėl įvedus tokį mokestį bus apmokestinti ne bankai, o vartotojai. Tą metinio pranešimo metu Seime antradienį patvirtino Lietuvos Banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, kurio teigimu, įvedus tokį mokestį, tikėtina, kad paskolos Lietuvoje vidutiniškai brangs 0,2-0,4%. Šiuo metu vidutinė paskolų norma yra 2,38%, o būstui paimtos paskolos vidurkis – apie 66 000 eurų. Tai reiškia, kad patvirtinus valdančiųjų suplanuotą mokestį bankams būsto paskolų gavėjai papildomai sumokės iki 264 eurų per metus, arba papildomai po 22 eurus kas mėnesį”, – pranešime spaudai cituojamas Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, klaipėdietis Simonas Gentvilas.

Parlamentaras teigia, jog yra įsitikinęs, kad įstatymus, kaip ir daiktus reikia vadinti jų esmę apibūdinančiais vardais, todėl su kolegomis registravo pataisą, pagal kurią dabartinis „Finansų rinkų dalyvių mokesčio“ įstatymas būtų oficialiai pervadintas į “Paskolų gavėjų apmokestinimo” įstatymą.


2019-11-28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt