P0

Svarbu, Verslas

Žiemą pasitiko pigesne šiluma (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-12-02


Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija” vadybos sprendimu už gruodį sunaudotą šilumą teks mokėti 5,41 ct/kWh be PVM. Šis tarifas yra 12,8 proc. mažesnis nei galiojęs pernai tuo pačiu metu.

Gruodį taip pat fiksuojama išskirtinė tendencija – šiluma nors ir nežymiai (1,9 proc.), tačiau bus pigesnė nei lapkritį, kai kainavo 4,83 ct/kWh. Paprastai šilumos kaina kiekvieną šildymo sezono mėnesį tik didėja.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Klaipėdos energijos” generalinis direktorius Antanas Katinas tokią tendenciją aiškina pigesniu biokuru, naujais bendrovės biokuro katilais ir šiek mažesniu šilumos poreikiu, nes iki šiol dar nebuvo rimtų šalčių.

„Mūsų naujieji biokuro katilai padidino konkurenciją ir kiti nepriklausomo šilumos gamintojai, norėdami dirbti, privalo siūlyti konkurencingas kainas aukcionui”, – sakė A. Katinas.

Lyginant praėjusių metų gruodžio ir šio mėnesio Klaipėdos nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) kainas, iš tiesų matyti, kad jas sumažino visos įmonės, išskyrus pačią „Klaipėdos energiją”. Labiausiai – net ketvirtadaliu – savo apetitą sumažino „Klaipėdos mediena”, gruodį pasiūliusi patį mažiausią tarifą (2,39 ct/kWh), kai pernai už šilumą gavo 3,1 ct/kWh. Iš atliekų šilumą gaminanti „Fortum Klaipėda” už ją prašo 5,7 proc. mažiau nei pernai – 2,82 ct/kWh.

Pati „Klaipėdos energija” savo biokuro katiluose pagamintą šilumą gruodį įvertino nuo 2,79 iki 2,86 ct/kWh, kai pernai prašė 2,18 c/kWh, o šį lapkritį 1,79-1,87 ct/kWh ir dėl to buvo sulaukusi „Fortum Klaipėda” pretenzijų dėl galimos nesąžiningos veiklos.

„Lapkritį naujieji biokuro katilai dirbo su minimaliu pelnu – norėjome laimėti aukcioną ir turėti garantuotą šilumos tiekimą, kad galėtume išsibandyti juos įvairiais režimais. Bandymų metu išryškėjo ir kai kurie nedideli defektai, kuriuos rangovai dabar pašalins. O gruodį jau dirbame su maksimaliu Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos leistinu pelnu. To reikia, kad užsidirbtume savo sąnaudas, nes katilai gali dirbti tik pusę metų, kitu metu yra sudėtinga konkuruoti su NŠG, kuriems šiluma yra atliekinis produktas ir jie neperka biokuro, arba su „Fortum Klaipėda”, kuri irgi neperka kuro, o už jį dar ir gauna pajamų”, – aiškino A. Katinas.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2019-12-02

  Vienas komentaras apie “Žiemą pasitiko pigesne šiluma”

  1. AvatarKačių dievas (IP: 86.100.21.95)

   Wow, koks gražus katinas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt