P0

Svarbu, Verslas

Verslininkų užmojis Klaipėdoje – penki prekybos pastatai (9)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2019-12-04


Klaipėdoje planuojama statyti dar penkis prekybos paskirties pastatus. Visi jie turi iškilti Liepų gatvės pabaigoje, netoli Palangos plento.

Projektuotojų vizualizacija

Pastatus statys airiško kapitalo bendrovė „L80“. Šiuo metu yra parengti statybų projekto projektiniai pasiūlymai, jų viešas svarstymas vyks po pusantros savaitės.

Penkis prekybos paskirties pastatus ketinama statyti Liepų g. 80 esančiame sklype, kurio plotas – 3,6 ha.

Detaliajame sklypo plane numatyta, kad planuojamų statyti pastatų aukštis gali siekti 15-20 metrų, tačiau numatomų statinių aukštis bus 10,6 m.

Projektuotojų vizualizacija

Projektiniuose pasiūlymuose numatyta, kad visi penki pastatai bus dviejų aukštų, kiekviename jų prekybos plotas bus po 1560 kvadratinių metrų, o administracinių patalpų – po 629 kvadratinius metrus. Pirmuose pastatų aukštuose numatomos prekybos salės, antrame aukšte – parduotuvių administracinės patalpos ir nuomojamos administracinės patalpos.

Visos prekybos patalpos bus skirtos ne maisto prekėms, numatoma jas nuomoti, būsimi nuomininkai kol kas neįvardijami.

Įvažiavimas į sklypą numatytas atskiru projektu suprojektuotu asfalto dangos įvažiavimu/privažiavimu. Automobiliams statyti bus įrengtos aikštelės priešais pastatus šiaurinėje ir pietinėje sklypo pusėse bei tarp prekybos pastatų. Numatoma, jog bus įrengtos 463 automobilių stovėjimo vietos – daugiau nei reikalaujama.

Projektuotojų vizualizacija

Projektuojami penki pastatai yra stačiakampio formos. Išorės sienos numatytos iš daugiasluoksnių plokščių, vidinės – lengvų konstrukcijų.

Pagrindinio fasado, išeinančio į Liepų gatvę, siena apdailinama metalinėmis apdailos plokštėmis, metalinėmis lamelėmis ir perforuotomis fasado plokštėmis.

Apdailai bus naudojamas natūralus betonas (cokoliui), o fasado plokštės turėtų būti auksinės spalvos, lauko vitrinos – tamsiai pilkos spalvos.

Pastatus numatoma statyti iš surenkamų konstrukcijų.

Projektinius pasiūlymus parengė UAB„Progresyvūs projektai“, projekto vadovė Danutė Zubavičienė, architektė Viktorija Baltrušaitienė.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki gruodžio 16 dienos adresu J. Zauerveino g. 5-7, Klaipėdoje, arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt

Viešas susirinkimas įvyks gruodžio 16 d. 17 val. adresu J. Zauerveino g. 5-7, Klaipėdoje.


2019-12-04

9 komentarai “Verslininkų užmojis Klaipėdoje – penki prekybos pastatai”

  1. Jau Rimkuos pastata pastate tipo nuomoja jau turbut metai nuomoja kaip tuscias taip tuscias.laikys kol pasens ir reiks nugriaut.

  2. Baisu – Lidlas pasistatė padidintų matmenų kaimišku lauko tualetų architektūros šedevrų tinklą . Dabar sovietinio stiliaus kubizmas dominaves Klaipėdoje vėlei randa savo vietą ! Kas toliau su fantazija problemos , gal į kokią Olandija palėkit patemsit žolės gal tada apsidairius aplink viėtine architektūra ir jums kokia drąsi arhitekturinė mintis išplauks į paviršių.

  3. kad “airiško kapitalo” bendrovei nerūpi savo pastatų įvaizdžiu reprezentuoti savo verslą Lietuvoje. Jei būtų lietuviško kapitalo – gal būtų ir gėda.

  4. Ir vėl “sandėlinės dėžės” mieste.. Kur jūs, jaunieji architektai, kur savivaldybė žiūri, negi tos dėžės puošia miestą? Ar tokia miesto vizija, veidas – tos dėžės be jokios vertės. Įspūdingas pastatas gurėtų išliekamają vertę, būtų traukos objektas, pagražintų miestą, o dabar..graudu.

    • juk nurodyta kokiu adresu siusti savo pasiulymus, siuskit 😉

    • Atsimerkit, kad dėžė nuo galvos nukristų, bus ir pačiam, ir kitiems geriau 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt