P0

Politikų tribūna

„Odontologų savivaldos griovimas – valdžios kišimosi į profesinių bendrijų savivaldą pradžia“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-05


Nors galutiniam balsavimui pritrūko balsų, klaipėdietis liberalas Eugenijus Gentvilas neabejojama, kad valdančiosios daugumos sprendimas iš Odontologų rūmų atimti galimybę išduoti burnos priežiūros specialistų licencijas ir vykdyti odontologinių įstaigų priežiūrą, bus priimtas.

pixabay.com nuotr.

E. Gentvilo įsitikinimu, tokie valdančiųjų planai griauna odontologų savivaldą bei kuria pavojingą precedentą valstybei kištis ir į kitų profesinių bendruomenių savivaldą.

„Nors valdantieji tikina, kad po jų planuoto ir laikinai atidėto „perversmo“ pagerės odontologinių paslaugų kokybė ir pacientų sauga, aš negalvoju, kad iš to bus kas nors gero. Visų pirma dėl to, kad bus išdraskyta daugiau nei dešimtmetį sėkmingai veikusi savireguliacijos sistema, antra, ministerija perims anksčiau savivaldai deleguotą funkciją, kas biudžetui kainuos brangiau. Trečias dalykas, kaip liberalui tai yra principinis dalykas: ką gali padaryti privatus, visuomeninis sektorius kaip odontologai to neturi daryti viešasis sektorius, tai yra valstybės institucijos. Ir dabar mes einame į tokį socializmo šviesų rytojų, kai ministerija sako: mes geriau žinome, mes geriau išmanome. O kad tai kainuos mokesčių mokėtojams – jie to nedeklaruoja ir stengiasi nesureikšminti“, – pranešime spaudai cituojamas Seimo Ekonomikos komiteto narys E. Gentvilas.

Parlamentaras baiminasi, kad valdančiųjų „eksperimentas“ su Odontologų rūmais kuria pavojingą precedentą valstybei kištis ir į kitų profesinių bendrijų savivaldą.

„Kas galėtų paneigti, jog „kraujo skonį“ pajutusi valdžia odontologų pavyzdį nuspręs taikyti ir kitų profesinių bendruomenių savivaldoms, pavyzdžiui architektams, advokatams, notarams, žurnalistams ir taip toliau. Jei profesiniai susivienijimai negirdomis nuleis tokį valdžios akibrokštą, lai nenustemba, kad rytoj gali ateiti ir jų eilė. Atimdama savireguliacijos svertus iš profesinių bendrijų, valdžia demonstruoja augantį apetitą didinti savo kontrolę visose šalies gyvenimo srityse“, – sako E. Gentvilas.


2019-12-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt