P0

Kultūra

Pasakos „Tikrąją Kalėdų istoriją”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-12


Šventiniai renginiai uostamiestyje tęsiasi: jau šį penktadienį, gruodžio 13-ąją, 18 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į kalėdinį vakarą-koncertą  „Tikroji Kalėdų istorija” buvusioje Šv. Jono bažnyčios aikštėje.

Tai jau tradicinis renginys, vykstantis ant bažnyčios pamatų. Palmiros Mart nuotr.

Nepaprastą Kalėdų gimimo istoriją pasakos ir giesmes giedos Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios ansamblis ADOREMUS, vadovė Renata Kreimerė. Programoje – kalėdinė kantata „Tyli naktis”, aut. Sally DeFord. Ši kalėdinė kantata parašyta chorui, skaitovui, solistams ir fortepijonui. O pabaigoje visi susirinkusieji bus pakviesti drauge giedoti žymiąją J. F. Mohr ir F. X. Gruber giesmę „Tyli naktis” bei kitas šio krašto žmonėms puikiai žinomas kalėdines giesmes. Renginys, telkiantis bendruomenę po menamais prarastos uostamiesčio bažnyčios skliautais, ne pirmus metus vyksta klaipėdiečio verslininko Algirdo Aušros iniciatyva.

Dar vienas kalėdinio koncerto partneris – Klaipėdos evangelikų liuteronų parapija, kuri miestiečius nuo 17 val. vaišins karštais gėrimais bei parapijos moterų keptais gardėsiais ir taip kvies pagal galimybes savo auka prisidėti prie buvusios Šv. Jono bažnyčios atstatymo.

Į susitikimą buvusios Šv. Jono bažnyčios aikštėje atskubėję žmonės turės galimybę pasigrožėti istorinėmis nuotraukomis, menančiomis šios vietos didybę, bei išvysti bažnyčios ateities viziją.

„Tai jau tradicinis renginys, vykstantis ant bažnyčios pamatų. Labai tikime, kad ji bus atstatyta – tai ne tik miestui svarbus architektūrinis akcentas, tai Dievo namai, kur susitinka Dievo tauta. Labai džiaugiuosi, kad verslininkas Algirdas Aušra davė pirmąjį impulsą Šv. Jono bažnyčios atstatymui “, – organizatorių  pranešime cituojamas Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis.

Aikštėje dar kartą bus galima apžiūrėti menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės ekspoziciją „Pražuvusi Klaipėda“.

INFORMACIJA

Prie eglutės šį savaitgalį kvies ir kitos iniciatyvos. Gruodžio 14-ąją, šeštadienį, nuo 12 val. Žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija bei Karinės jūrų pajėgos klaipėdiečius kvies į tradicinį, jau 18-ąjį prieškalėdinį susibūrimą skanauti žuvienės ir kareiviškos košės. O sekmadienį nuo 12 val. senamiesčio gatvėse vyks jau 7- asis labdaringas kalėdinis bėgimas „Padovanok senjorams Kalėdas“, kurį organizuoja Lietuvos verslo kolegija. Surinktos lėšos bus skirtos Maltos ordino pagalbos tarnybai, globojančiai savimi negalinčius pasirūpinti senolius.

Visų lauks ir ledo čiuožykla Teatro aikštėje. Darbo laikas: I-III – 12-21 val., IV-VII – 12-22 val.

Atviros čiuožimo pamokos norintiems prisijaukinti ledą – savaitgaliais: gruodžio 14, 15, 21, 22, 28, 29, sausio 4, 5 dienomis 17 val. Pačiūžų vakarėliai ant kalėdinio ledo: gruodžio 14, 15, 21, 22, 28, 29, sausio 4, 5 dienomis 18-20 val. Suplanuotų renginių atviroje ledo čiuožykloje laikas gali būti koreguojamas dėl oro sąlygų. Turintieji savo čiuožimo batelius, čiuožykla gali naudotis už simbolinį  1 Eur mokestį, neturintieji – pačiūžas gali išsinuomoti greta įkurtame nuomos punkte už 4 eurus.

 

***

Informaciją apie visus Klaipėdos kalėdinius – naujametinius renginius galima rasti www.klaipedossventes.lt, https://www.facebook.com/klaipedossventes, taip pat lankstinukuose – programėlėse, kurie nemokamai platinami miesto viešosiose vietose – kavinėse, Turizmo informacijos centre, prekybiniuose nameliuose Teatro aikštėje.


  2019-12-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt