I. Simonaitytės premija – Juozui Šikšneliui

Kultūra

I. Simonaitytės literatūrinės premijos skyrimo komisija vienbalsiai nusprendė, kad 34-oji literatūrinė I. Simonaitytės premija už knygą „Praeities dulkės – mirties šešėliai“ bei viso gyvenimo nuopelnus bus įteikiama rašytojui, Lietuvos rašytojų sąjungos nariui, skulptoriui Juozui Šikšneliui.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Premijos laimėtojas ilgus metus puoselėja, populiarina bei įvairiomis formomis įamžina rašytojos I. Simonaitytės vardą ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje erdvėje. Jo kūriniai yra versti į rusų, lenkų ir anglų kalbas. Rašytojo viso gyvenimo kūryba siejasi su Klaipėdos kraštu, Mažąja Lietuva.

J. Šikšnelis 2001 m. už romaną „Kryžiau žalio medžio“ pelnė I. Simonaitytės ir Žemaitės literatūrines premijas. 1992 m. ir 1996 m. apdovanotas Vidaus reikalų ministerijos premijomis už geriausią detektyvinį kūrinį. 2014 m. jam įteikta „Varpų“ literatūrinė premija, o 2019 m. įteikti du apdovanojimai − Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo „Tarnaukite Lietuvai“ medalis ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis „Už nuopelnus Lietuvai“. Šiemet rašytojas apdovanotas Lenkijos valstybiniu apdovanojimu „Nusipelnęs Lenkijos kultūrai“.

Literatūrinės I. Simonaitytės premijos tradicija užgimė 1987 m., kai Klaipėdos raj. „Jaunosios gvardijos“ kolūkis ir LRS Klaipėdos skyrius pasirašė sutartį dėl premijos steigimo. Pirmuoju laureatu tapo rašytojas R. Sadauskas už romaną „Ežerėnų papartis“.

Ievos Simonaitytės literatūrinė premija teikiama kasmet nuo 1987 m. už kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto ir Mažosios Lietuvos dvasią arba įprasminančius rašytojos Ievos Simonaitytės atminimą. Premija teikiama Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje artėjant I. Simonaitytės gimtadieniui. 2000 Eur vertės premijos mecenatas − UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas.

Šiemet I. Simonaitytės premijai buvo pateikti 12 kūrinių: Ramunės Bandzienės „Laivas paplūdimyje: kalėdinė uosto istorija“, Vytauto Čepo dokumentinis romanas „Siena“, Gintaro Grajausko pjesė „Kas prieš mus“, Elenos Karnauskaitės „Miegančios chimeros“, Nijolės Kliukaitės-Kepenienės romanas „Rupaus malimo“, Algio Kuklio „Salomėjos istorija“, Loretos Liutkutės poezijos knyga „Mėlyna būties upe“, Mindaugo Milinio „Afganistano mėsmalė. 1979–1989 m.“, Sondros Simanos „Iškamšų kontora“, Clandestinus – Sergej Getman „Klaipedski skaz”, Juozo Šikšnelio romanas „Praeities dulkės – mirties šešėliai“, Markus Roduner iš lietuvių į vokiečių kalbą verstas I. Simonaitytės romanas „Vilius Karalius“.

34-osios I.Simonaitytės literatūrinės premijos teikimas vyks sausio 23 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

28-oji rašytojos Ievos Simonaitytės premija – dailidei Vaidotui Bliūdžiui

Ievos Simonaitytės gimtinėje – Vanaguose – jos vardo premija įteikta amatininkui, laivų statytojui, vėtrungių meistrui, dailidei Vaidotui Bliūdžiui, taip kūrėją ...
2024-01-19
Skaityti daugiau

Ką pasakoja archyvas, Svarbu

Biblioteka - į sandėlį

Įsibėgėjant šeštiesiems komunizmo statybos metams Klaipėdoje miestas subrendo dar vienam kultūros židiniui – buvo nuspręsta įkurti srities biblioteką. Tiesa, tokiam ...
2023-08-27
Skaityti daugiau

Ką pasakoja archyvas, Svarbu

Kultūra - šalia asenizacijos

Tarp 1948-1949 metais Klaipėdos valdžios padarytų sprendimų buvo ir svarbių kultūros sričiai. Kaip kad miesto istorijos muziejaus įsteigimas, pirmojo bibliotekos ...
2022-05-28
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This