P0

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdietis lieka nuteistas už šnipinėjimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-17


Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paliko septynerių metų laisvės atėmimo bausmę už šnipinėjimą nuteistam klaipėdiečiui, buvusiam jūrininkui Romanui Šešeliui, kurią jam buvo skyręs Klaipėdos apygardos teismas.

Vienas iš šnipinėjimo objektų buvo Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalas. Martyno Vainoriaus nuotr.

R. Šešelis buvo pripažintas kaltu ir nuteistas už tai, kad vykdydamas Rusijos Federacijos žvalgybos organizacijos užduotį ir šios žvalgybos organizacijos pavedimu, veikdamas su užsienio valstybės žvalgybos atstovu – ikiteisminio tyrimo nenustatytu Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos Vakarų karinės apygardos 74-ojo žvalgybos centro darbuotoju, kuris žvalgybinėms operacijoms naudojosi kito asmens tapatybe, nuo 2015 m. sausio 21 d. iki 2017 m. gruodžio 14 d. rinko šią žvalgybą dominančią informaciją ir ją perdavė.

Lietuvos apeliacinis teismas nustatė, kad nuteistojo kaltę patvirtina visuma duomenų, surinktų tiek atliekant sankcionuotus duomenų rinkimo veiksmus, tiek kratos bei specialisto išvados. USB atmintinėse rastuose failuose esančiuose tekstuose rusų kalba buvo nurodytos ne tik vykdytinos užduotys, bet ir instrukcijos dėl tarpusavio ryšio palaikymo (telefonu, elektroniniu paštu), susitikimų (Klaipėdoje ir Brianske, konkrečių vietų ir laiko, atsarginio varianto neįvykus susitikimui pagal pagrindinį variantą), vartojamų sutartinių frazių ir jų reikšmių konkrečiu atveju.

Klaipėdietis buvo gavęs užduotis surinkti ir perduoti atitinkamą informaciją apie Lietuvos karines jūrų pajėgas, jose tarnaujančius karininkus ir dirbančius darbuotojus, NATO valstybių karinės technikos judėjimą, Lietuvai strateginę reikšmę turinčius energetikos objektus ir tokią informaciją surinko bei dalį jos sutartu būdu perdavė.

Nuteistasis neneigė, kad fotografavo tiek Klaipėdos uoste, tiek AB „Klaipėdos nafta“ esančius objektus, suskystintų gamtinių dujų terminalą, tačiau tvirtino, kad nuotraukas padarė įprastinių pasivaikščiojimų ir plaukiojimo kateriu metu, neturėdamas jokio nusikalstamo tikslo. Tačiau teismas akcentuoja, kad rastose užduotyse būtent ir buvo nurodyta atitinkamus objektus fotografuoti kasdienės veiklos Klaipėdos jūrų uoste metu, pasivaikščiojimų metu, laisvu nuo darbo metu keliaujant po Lietuvą, t. y. vykdant įprastinę, kasdienę ir įtarimų nesukeliančią veiklą.

Ši Apeliacinio teismo nutartis įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.


  2020-01-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt