P0

Uostas ir jūra

Prisišvartavo laivas su Baltarusijai skirta nafta

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-23


Ketvirtadienį, apie 10.15 val., vilkikai prie AB „Klaipėdos nafta” krantinių baiginėjo švartuoti tanklaivį „Breiviken“ su Baltarusijai skirta norvegiška nafta.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Klaipėdos naftos“ terminale naftos žaliava bus perpilta į geležinkelio cisternas ir gabenama į Baltarusiją – jos naftos eksporto bendrovė BNK apie 80 tūkst. tonų naftos importuoja iš Norvegijos Johano Sverdrupo telkinio. Nafta bus skirta Naftano naftos perdirbimo gamyklai.

„Klaipėdos nafta“ pernai perkrovė vieną tanklaivį su chloru užteršta rusiška nafta, skirta naftos perdirbimo gamyklai „Orlen Lietuva“.

Anot „Klaipėdos naftos“ atstovų, per terminalą teoriškai būtų galima perkrauti iki 3 mln. tonų žaliavinės naftos per metus.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovas Tomas Digaitis BNS sakė, kad paskutinį kartą naftą, atplukdytą vienu tanklaiviu, per Klaipėdos uostą į Baltarusiją geležinkeliai gabeno 2017 metais.

Pasak jo, naują krovinį „Lietuvos geležinkeliai“ iki Baltarusijos sienos gabens maždaug dvi savaites, po 90 vagonų per parą.


  2020-01-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt