P0 mobilus

Kriminalai ir nelaimės

Dėl narkotikų platinimo prieš teismą stos nepilnamečiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-30


2018 m. kovo mėn. uostamiesčio policija gavo duomenų, kad į Klaipėdos vaikų ligoninės reanimacijos skyrių, apsinuodijęs psichotropinėmis medžiagomis, paguldytas nepilnametis. 15-mečio organizme medikai aptiko įvairių psichotropinių medžiagų – amfetamino, ekstazio, psichotropinių vaistų pėdsakų.

Dėl šio įvykio Klaipėdos apskrities policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu paaiškėjo, kad kvaišalais uostamiestyje prekiavo dar pilnametystės nesulaukę asmenys. Įtariama, kad jie platino narkotikus ne tik suaugusiems narkotikų vartotojams, bet ir savo bendraamžiams.

Kratų metu pas įtariamuosius ir į policijos įstaigą apklausoms pristatytus vaikus rasta ir paimta 90 ekstazy tablečių, apie 170 g kanapių, apie 20 g kanapių dervos, apie 5 g kokaino.

Į kriminalinės policijos akiratį iš viso pateko devyni 14-17 metų amžiaus paaugliai. Dalis jų baudžiamosios atsakomybės išvengė dėl savo amžiaus – pagal Lietuvos baudžiamąjį kodeksą už šio pobūdžio nusikalstamas veikas atsako asmuo, kuriam iki nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo
padarymo buvo suėję šešiolika metų.

Tad prieš teismą stos keturi kaltinamieji, du iš jų įtariami kvaišalų platinimu, dar dviem pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Vienas iš įtariamųjų atiduotas tėvams prižiūrėti.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, valstybinį kaltinimą teisme palaikys Klaipėdos apygardos prokuroras.


2020-01-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt