P0

Miestas, Svarbu

Užteršto grunto tyrimai: pasiūlymų yra (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2020-01-30


Klaipėdos savivaldybės paskelbtas konkursas dėl šiaurinės miesto dalies detalių ekogeologinių tyrimų atlikimo perėjo į  kitą etapą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasibaigus pasiūlymų teikimo terminui paaiškėjo, jog konkursą panoro laimėti du dalyviai.

Pasak Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Vilmos Marcinkevičienės, geriausiu atveju sutartis su konkurso nugalėtoju galėtų būti pasirašyta ne anksčiau nei po poros savaičių. Dabar laukiama kai kurių patikslinimų, išrinkus nugalėtoją dar turės praeiti būtinas penkių dienų sutarties pasirašymo atidėjimo terminas.

Tokia paslauga perkama dėl to, kad savivaldybė iš Lietuvos geologijos tarnybos gavo reikalavimą tose teritorijose, kuriose per savo monitoringą nustatė chromo viršijimus, atlikti ekogeologinius tyrimus. Šie tyrimai turi parodyti, kiek tarša konkrečiose teritorijose yra išplitusi į plotį ir į gylį. Be to, kiekvienoje užterštoje teritorijoje paslaugos teikėjas turės ištirti, ar jose yra šešiavalenčio chromo, kuris yra pats toksiškiausias.

Kai bus gautos ekogeologinių tyrimų išvados, tuomet turi būti parengtas tvarkymo planas kiekvienai užterštai teritorijai ir visos jos sutvarkytos. Ir tvarkymo planų rengėjų, ir jų vykdytojų vėl bus ieškoma viešuose konkursuose.

Gruodį Lietuvos geologijos tarnybos pateikta jos atliktų tyrimų išvada skelbė, kad Vitės kvartale dirvožemis yra užterštas chromu. Tai anksčiau buvo paskelbusi ir Klaipėdos savivaldybė, paviešinusi savo atliekamo monitoringo duomenis. Tačiau dvejonių sukėlė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, jokios taršos chromu neradęs.


2020-01-30

2 komentarai “Užteršto grunto tyrimai: pasiūlymų yra”

  1. Tyrimas būtinai reikalingas, bet kaip straipsnyje pasakyta – numatoma tyrinėti tik “plotį ir gylį”. Taršos šaltinio net nebandoma ieškoti. Tyrimų teritorija kol kas yra nustatoma tik iki uosto tvoros ir į miesto pusę. Paprastai pasakius – miestas rengiasi eiti vien paskui taršos pasekmes, dėl prevencijos ir taršos sustabdymo neturi net planų. Galima suprasti, kad pati savivaldybė imti grunto mėginius uosto teritorijoje gal ir negali, bet išreikšti imperatyvų reikalavimą uosto direkcijai, kad dalyvautų tyrime įsileisdama tyrimą į uosto teritorijas pagal suderintą schemą ir suderintu laiku – savivaldybė tikrai gali, netgi privalo tai padaryti. Uosto direkcija, vadovaudamasi Uosto Įstatymu, paprasčiausiai negali atsisakyti dalyvauti tokiame tyrime, nes yra atsakinga už aplinkos apsaugą visame uoste. Jeigu šis chromo tyrimas miesto savivaldos sprendimu bus apribotas tik iki uosto tvoros – savivaldybės šnekėjimas apie kažkį rūpestį aplinkos apsauga ir gyventojų sveikata yra tik apsimestinė vaidyba. Geriausiems aktoriams net nominacijas galėsime skirti, linksmą pagerbimo šventę surengti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt