Užteršto grunto tyrimai: pasiūlymų yra (2)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2020-01-30

Klaipėdos savivaldybės paskelbtas konkursas dėl šiaurinės miesto dalies detalių ekogeologinių tyrimų atlikimo perėjo į  kitą etapą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasibaigus pasiūlymų teikimo terminui paaiškėjo, jog konkursą panoro laimėti du dalyviai.

Pasak Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos Vilmos Marcinkevičienės, geriausiu atveju sutartis su konkurso nugalėtoju galėtų būti pasirašyta ne anksčiau nei po poros savaičių. Dabar laukiama kai kurių patikslinimų, išrinkus nugalėtoją dar turės praeiti būtinas penkių dienų sutarties pasirašymo atidėjimo terminas.

Tokia paslauga perkama dėl to, kad savivaldybė iš Lietuvos geologijos tarnybos gavo reikalavimą tose teritorijose, kuriose per savo monitoringą nustatė chromo viršijimus, atlikti ekogeologinius tyrimus. Šie tyrimai turi parodyti, kiek tarša konkrečiose teritorijose yra išplitusi į plotį ir į gylį. Be to, kiekvienoje užterštoje teritorijoje paslaugos teikėjas turės ištirti, ar jose yra šešiavalenčio chromo, kuris yra pats toksiškiausias.

Kai bus gautos ekogeologinių tyrimų išvados, tuomet turi būti parengtas tvarkymo planas kiekvienai užterštai teritorijai ir visos jos sutvarkytos. Ir tvarkymo planų rengėjų, ir jų vykdytojų vėl bus ieškoma viešuose konkursuose.

Gruodį Lietuvos geologijos tarnybos pateikta jos atliktų tyrimų išvada skelbė, kad Vitės kvartale dirvožemis yra užterštas chromu. Tai anksčiau buvo paskelbusi ir Klaipėdos savivaldybė, paviešinusi savo atliekamo monitoringo duomenis. Tačiau dvejonių sukėlė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, jokios taršos chromu neradęs.

Žymos: | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Užteršto grunto tyrimai: pasiūlymų yra”: 2

  1. GintarasR parašė:

    Tyrimas būtinai reikalingas, bet kaip straipsnyje pasakyta – numatoma tyrinėti tik „plotį ir gylį”. Taršos šaltinio net nebandoma ieškoti. Tyrimų teritorija kol kas yra nustatoma tik iki uosto tvoros ir į miesto pusę. Paprastai pasakius – miestas rengiasi eiti vien paskui taršos pasekmes, dėl prevencijos ir taršos sustabdymo neturi net planų. Galima suprasti, kad pati savivaldybė imti grunto mėginius uosto teritorijoje gal ir negali, bet išreikšti imperatyvų reikalavimą uosto direkcijai, kad dalyvautų tyrime įsileisdama tyrimą į uosto teritorijas pagal suderintą schemą ir suderintu laiku – savivaldybė tikrai gali, netgi privalo tai padaryti. Uosto direkcija, vadovaudamasi Uosto Įstatymu, paprasčiausiai negali atsisakyti dalyvauti tokiame tyrime, nes yra atsakinga už aplinkos apsaugą visame uoste. Jeigu šis chromo tyrimas miesto savivaldos sprendimu bus apribotas tik iki uosto tvoros – savivaldybės šnekėjimas apie kažkį rūpestį aplinkos apsauga ir gyventojų sveikata yra tik apsimestinė vaidyba. Geriausiems aktoriams net nominacijas galėsime skirti, linksmą pagerbimo šventę surengti.

  2. Nn parašė:

    Šešiavalenčio chromo ten nėra. Dvivalentis ir trivalentis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Drevernos uoste iš laivelio išsiliejo degalai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad ketvirtadienį, apie 16 val., buvo gautas Aplinkos apsaugos agentūros darbuoto pranešimas, jog Drevernos ...
2024-07-05
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

„Grigeo Klaipėda“ ir aplinkosaugininkų ginčas grįžta į pirminę stadiją

Ginčas tarp AB „Grigeo Klaipėda“ ir aplinkosaugininkų, nepatvirtinusius jos parengto aplinkos atkūrimo priemonių plano, turės būti iš naujo pradėtas nagrinėti ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

ELTA

V. Sinkevičius: Baltijos jūros tarša milžiniška

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad šiuo metu Baltijos jūra yra itin užteršta ir dėl šios priežasties Lietuva, kartu su kitomis ...
2024-05-17
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This