P0

Verslas

Energetikų ginčas: neteisi buvo „Fortum Klaipėda“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-01-31


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pranešė išnagrinėjusi AB „Klaipėdos energija“ ir UAB „Fortum Klaipėda“ ginčą dėl patirtų balansavimo sąnaudų.

„Fortum Klaipėda”. Bendrovės nuotr.

Ginčas buvo kilęs dėl 2019 m. kovą pagamintos šilumos. Tada aukcioną laimėjusi „Fortum Klaipėda“ įsipareigojo pagaminti numatytą šilumos kiekį, tačiau dėl gedimo viso jo nepagamino. Trūkstamą šilumos energiją „Klaipėdos energija“ pagamino savo dujiniais įrenginiais ir dėl to patyrė balansavimo sąnaudas, už kurias prašė apmokėti „Fortum Klaipėda“.

Pastaroji sutiko su apskaičiuotu pagamintos šilumos kiekiu, tačiau prieštaravo dėl balansavimo apskaičiavimui pritaikytos šilumos kainos, kuri yra didesnė nei AB „Klaipėdos energija“ šilumos aukcione buvo pasiūliusi pagaminti šilumą 2019 m. kovą.

VERT konstatavo, kad „Klaipėdos energija“ balansavimo sąnaudas apskaičiavo pagal jos patvirtintą sąvadą, kuris numato, kad tokiais atvejais turi būti įvertinamos faktiškai patirtos išlaidos kurui, vandeniui, elektrai. Tad taryba nusprendė, jog „Klaipėdos energija“ teisingai ir pagrįstai apskaičiavo balansavimo išlaidas.


  2020-01-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt