P0

Koronavirusas, Svarbu

Klaipėdos valdžia: „Koronaviruso atvejams esame pasiruošę” (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-02-03


Po pirmadienį vykusio pasitarimo, skirto pasiruošimui reaguoti į galimas koronosviruso grėsmes, miesto valdžios atstovai tikina, kad yra pasiruošę tinkamai reaguoti į situaciją, jei būtų įtariamas toks užsikrėtimas.

Teigiama, kad Klaipėdos universitetinės ligoninės medicininis personalas turi tokiems atvejams reikalingą spec. aprangą. defense.gov nuotr.

Merijoje vykusiame pasitarime dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atstovai.

„Šiandien Klaipėdoje sergančiųjų nėra, tačiau esame pasaulio dalis ir neturėtume galvoti, kad mūsų neliečia tai, kas vyksta už tūkstančių kilometrų. Problema gali bet kada atsirasti ir Lietuvoje, ir aplinkui, ir čia, todėl keičiamės informacija su gydymo įstaigomis, visuomenės sveikatos specialistais, vertiname savo resursus ir ruošiamės, kad susidūrus su virusu, būtų tinkamai sureaguota“, – po pasitarimo sakė mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Pasak jo, pasitikrinta, kas turėtų užtikrinti operatyvinį reagavimą, identifikuoti kontaktavusius asmenis ir t.t.

Savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Rožė Perminienė teigė, kad buvo aptarta visa veiksmų schema ir visi algoritmai.

„Įstaigos yra pasiruošusios, algoritmai pakankamai aiškūs, kaip turėtų veikti vienu ar kitu atveju. Tikrai manome, kad šiai dienai esame pasiruošę”, – tikino ji.

Įtariant tokį susirgimą, ligonis turi būti vežamas į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinį departamentą greitosios pagalbos mašina.

„Departamente yra atskiri priėmimai, boksai, atskiros izoliuotos palatos. Visas medicininis personalas turi spec. aprangą, grietosios mašina būtų dezinfekuojama. Visą kooradinacinę sistemą valdo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas. Visos įstaigos turi ekstremalių situacijų valdymo planus, juose numatytos bet kokios užkrečiamosios ligos”, – teigė R. Perminienė.

Pasak jos, jei masiškai daugėtų laboratoriškai patvirtintų viruso atvejų, tada būtų sprendžiama, ar skelbti ekstremalią situaciją.

Paskutiniais duomenimis, virusu yra užsikrėtę 17 405 žmonės, o 362 iš jų mirė (visi mirties atvejai, išskyrus vieną, užfiksuoti žemyninėje Kinijoje).


  2020-02-03

  2 komentarai “Klaipėdos valdžia: „Koronaviruso atvejams esame pasiruošę””

  1. AvatarALGIRDAS (IP: 83.137.6.231)

   KLAIKUS VAIZDAS INFEKCINEME SKYRIUJE! TOKS PATS KAIP PRIEŠ 4O METU. JANUSONIS PERSISTENGĖ. NIEKO NEPASIRUOŠĘ.

  2. AvatarInfekcinis skyrius (IP: 86.100.20.171)

   O jūs kas nors šiomis dienomis buvote papuolę netyčia į tą infekcinį skyrių? Ten elementarių apsisaugojimų priemonių nuo virusų ir kitų užkrečiamų ligų net personalas nesilaiko… Tai jei pakliūsit be virusų, tikrai daug šansų, kad jums jų padovanos…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt