P0

Regionas, Svarbu

Pajūrį užkariauti siekiantis Šviesų festivalis atgaivins paveikslus (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-02-04


Antradienį Klaipėdos šviesų festivalio organizatoriai paskelbė, ko galima tikėtis vasario 14-16 dienomis. Šiemetinė, jau šeštojo festivalio tema – „Atgiję paveikslai”, žadama, kad jis bus išskirtinai klaipėdietiškas.

Tarp naujų festivalio erdvių yra buvęs viešbutis „Viktorija”, kuriame LCC tarptautinis universitetas pristatys projektą „Pažinti Siriją”. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Miestas ir „Klaipėdos šventės” sulaukdavo kritikos, kad nemažai lėšų iškeliauja užsienio kūrėjams, o šiemet jis bus išskirtinai klaipėdietiškas”, – pabrėžė Savivaldybės administracijos Gintaras Neniškis, priminęs, kad festivalio metu visomis dienomis autobusai veš nemokamai.

Vasario 15-16 dienomis „Švyturio” arenoje vyks ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyras, bet G. Neniškis tikina, kad jau pasimokyta iš prieš porą metų turėtos karčios patirties, kai mieste driekėsi didžiulės spūstys, tad bus stengiamasi kiek įmanoma tinkamai sudėlioti eismo schemas, reguliuoti srautus.

Šiemetis festivalis, pasak „Klaipėdos švenčių” projektų vadovės Godos Giedraitytės, keliasi ne tik į mieste dar nenaudotas erdves, bet ir į Klaipėdos bei Kretingos rajoną, jame, kaip ir pernai, dalyvaus Juodkrantė.

„Turime milžinišką ambiciją užkariauti visą Lietuvos pajūrį”, – sakė ji.

Ant G. Giedraitytės, festivalio metu bus galima išvyti per 30 projektų ir septynias parodas, akcijas, spektaklius.

„Šiemetinio festivalio tema – atgiję paveikslai, jis dedikuotas tiek Lietuvos, tiek pasaulio garsiesiems dailininkų vardams. Atgis Prano Domšaičio paveikslai šešiose vietose senamiestyje, pristatysime Čiurlionio darbų pagrindu vizualų Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko (studija OKTA) projektą „Angelų takais”. Jis Klaipėdos kultūros komunikacijų centre 20 minučių nukels į paveikslus. Pabūti paveikslų viduje yra kažkas unikalaus”, – sakė. G. Giedraitytė.

Tiesa, šis projektas mokamas, vietų skaičius ribotas.

Pasak jos, ant rotušės atsiras Europos šedevrai, Donelaičio aikštėje atgis ugnikalniai ir geizeriai, bus galima pakariauti su mažaisiais demoniukais, vėl nušvis Neringos skulptūra, atsiras lazerių pasaulis. Vyks Salvadoro Dali paveikslais paremtas performansas „Antropomorfinis kabinetas“ (rež. Agnė Aleksiejūnaitė). Ekscentriškąjį ispanų dailininką S. Dali primins ir VšĮ „Mėlynoji vakarienė“ rengiama paroda „Netikėtasis Dali“.

„Šiemet italų projekto „Marianolight” nebus, tačiau Turgaus gatvė neliks be papuošimo. Šįkart ji bus lietuviška”, – sakė projektų vadovė.

Pagrindinę šviesų ir garso instaliaciją Turgaus gatvėje „Metų laikai“ šiemet sukūrė Romas Zaveckas kartu su Stasiu Jamantu ir UAB „Miau muzika“. Čia bus sukurtos spalvingos iliuminacijos ir susitikimų bokštai.

Tarp naujų erdvių yra buvęs viešbutis „Viktorija”, kuriame LCC tarptautinis universitetas pristatys projektą „Pažinti Siriją”.

Pasak universiteto rinkodaros vadovės Aistės Motiekaitienės, Sirija – tai viena iš šalių, iš kurios į šią įstaigą atvyksta studentai.

„Dabar ji labiau žinoma tik dėl karo, o mes sieksime ją pristatyti per žmones, jų istorijas. Šioje erdvėje bus rodomas Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros sukurtas filmas „Sielvarto jūra, vilties jūra”, taip pat veiks paroda. Filmas trunka 20 minučių trunka, jis bus rodomas kas pusvalandį”, – sakė A. Motiekaitienė.

Pasak Klaipėdos rajono vicemerės Audronės Balnionienės, Kretingalės bendruomenė mielai įsijungė į šį festivalį.

„Inkilų medyje atsiras šviečiantys paukščiai, šalia – sėdintys žmonės, šuniukai”, – sakė vicemerė.

Pranciškonė sesuo Danutė Ančerytė savo ruožtu pasidalino, kad Kretingos šventoriuje švies Asyžiaus bazilikos freskos.

Neringos vicemeras Narūnas Lendraitis teigė, kad pernai eksperimento būdu buvo nušviesta pirmoji Raganų kalno atkarpa, o šiais metais nušvis antra tiek  – apie dvidešimt skulptūrų. Tiesa, šiemet keltai jau nebekels nemokamai, mokėti reikės ir už autobuso paslaugas.

„Klaipėdos švenčių” vadovas Romandas Žiubrys savo ruožtu pristatė, kad šiemet greta jau tradicinės šviečiančių augintinių eisenos bus ir šeimų eisena.

„Pastebėjome, kad žmonės ateina pasipuošę šviečiančiais drabužiais, džiugu, kad bendruomenė noriai įsitraukia”, – sakė jis.

R. Žubrys taip pat pranešė, kad šventės metu atsivers „Memelio miestas” – patekus pro įėjimą iš Šiaurinio rago. Čia lankytojai galės ne tik išvysti dangų siekiančias šviesos vertikales, bet ir išbandyti šviečiančias supynes ar apžiūrėti kitus vieno šviesų dizaino kūrėjų Lino Kutavičius šviesos objektus.

Pasak „Klaipėdos švenčių” direktoriaus, šiemetinio festivalio sąmata yra beveik perpus mažesnė nei pernai.

Su išsamia festivalio programa galima susipažinti čia. 

INFORMACIJA

Vasario 9-ąją bus uždaryta dalis Turgaus gatvės, nes čia prasidės instaliacijos montavimo darbai. Automobilių parkavimas čia bus ribojamas jau nuo vasario 8-sios vakaro. Eismo ribojimai Turgaus gatvėje liks iki vasario 18 dienos, o festivalio dienomis įvažiuoti į senamiestį apskritai bus draudžiama.


  2020-02-04

  5 komentarai “Pajūrį užkariauti siekiantis Šviesų festivalis atgaivins paveikslus”

  1. AvatarAnonimas (IP: 85.232.128.57)

   Šeimų eisena maršrutu Šiaurės ragas-Dievovydžio skveras, jūs rimtai? su vežimais, paspirtukais senamiestis nepritaikytas jaunoms šeimoms.

  2. AvatarLAIVAS KURŠIS (IP: 51.158.113.142)

   1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj.

   2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

   Tiems, kas skaito komentarus ir jau žino kur stovi Smiltynėje „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
   rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį… …

  3. AvatarŽmones (IP: 82.135.247.129)

   Labai teisingas sprendimas. Miestas suteikė žmonėms tokią nuostabią galimybę pamatyti įspūdingus šviesos šou, į kuriuos atvažiuodavo begalė žmonių iš kitų miestų pasižiūrėti. Tačiau Lietuvos žmonės už tai padėkoti miesto valdžiai , visada vienaip ar kitaip ją pasmerkdavo, kad plauna pinigus, daug išleidžia. Šaunuoliai taip mums ir reikia. Ir džiazo festivalio šiais metai nebebus.

  4. AvatarPetriukas (IP: 78.60.136.88)

   Gerai, kad klaipėdiškis ir daugiau vertngesnių idėjų .Užtenka šiais laikais tų vienadienių užsienietiškų blizgučių. Daugiau lėšų gal liks ilgalaikiams prasmingiems projektams

  5. AvatarMemel (IP: 196.240.54.38)

   Sąmata perpus mažesnė. Įspūdis, manau, bus triskart mažesnis.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt