P0

Svarbu, Verslas

Buvusiame Kelių policijos pastate – butai ir žaliuojantys stogai (8)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-02-06


Šermukšnių gatvėje esantis pastatas, kuriame ilgai buvo įsikūrusi uostamiesčio Kelių policija, po rekonstrukcijos taps daugiafunkcis – jame bus įrengta ir butų, ir biurų, ir medicininės paskirties patalpų. Kitą savaitę vyks rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų viešas susirinkimas.

Taip rekonstruotas buvęs Kelių policijos pastatas turėtų atrodyti iš Minijos gatvės pusės. UAB „Sunprojektai“ vizualizacija

Šermukšnių gatvėje esantis trijų aukštų administracinės paskirties pastatas tuščias liko, kai Kelių policija persikraustė į naujas komisariato patalpas Kauno gatvėje. Šį pastatą aukcione pardavinėjo Turto bankas. Jo ir 26,24 aro sklypo pradinė kaina buvo 637 tūkst. eurų.

„Mes jį nusipirkome kažkelintą kartą vykusiame aukcione ir sumokėjome kiek daugiau nei 400 tūkstančių eurų“, – teigė bendrovės „Nova energia“, įsigijusios buvusį Kelių policijos pastatą, bendraturtis Jaunius Skierus.

Jis vylėsi, kad dar šiemet pavyks parengti pastato rekonstrukcijos techninį projektą ir gauti statybos leidimą. Optimistinis planas, jog ir statybos darbai turėtų prasidėti šiemet.

Šiuo metu yra parengti pastato rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai (parengė UAB „Sunprojektai“, architektė Jūratė Usanova,) o vasario 12 dieną vyks viešas susirinkimas, kuriame jie bus pristatyti, visuomenė galės pateikti savo pastabas.

„Mums svarbu gauti visų kaimynų pritarimą rekonstrukcijai. Kol kas esminis klausimas yra automobilių srautai, jų stovėjimo vietos“, – tvirtino J. Skierus.

Numatoma senąjį Kelių policijos pastatą rekonstruoti, nekeičiant jo tūrio, jame įrengti 29 butus, kurių net 22 bus vieno kambario. Ant šio pastato stogo norima įrengti vaikų žaidimų aikštelę ir nedidelę stiklinę terasą.

Greta senojo pastato numatoma statyti 6 aukštų priestatą, kurio pirmuose dviejuose aukštuose būtų įrengtos medicininės paskirties patalpos, o 3-6 aukštuose – biurai. Be to, planuojama, jog 5-ajame aukšte būtų numatyta galimybė įrengti eksploatuojamą stogą – atviras terasas tiek darbuotojams, tiek pastato lankytojams. Po šiuo priestatu ketinama įrengti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Iš viso sklype numatoma įrengti 97 automobilių stovėjimo vietas – ir požeminiame, ir antžeminiame parkinge. Šiose vietose turėtų tilpti ir gyventojų, ir biuro darbuotojų automobiliai.

Buvusiame Kelių policijos pastate turėtų būti įrengti 29 butai. UAB „Sunprojektai“ vizualizacija

Numatyta, jog rekonstravus buvusį Kelių policijos pastatą, prie jo pastačius priestatą, patekimas į teritoriją (sklypą) būtų galimas tiek iš Šermukšnių, tiek iš Minijos gatvės. Įvažiavimas į požeminį parkingą planuojamas nuo Šermukšnių gatvės, užvažiavimas ant antžeminės automobilių stovėjimo aikštelės projektuojamas nuo Minijos gatvės.

„Rekonstruojamą kompleksą vizualiai sudarys du tūriai, kuriems taikomi nors ir vieningi, tačiau gana skirtingi vizualiniai reikalavimai. Gyvenamojo korpuso tūris sieks labiau atliepti Šermukšnių gatvės vyraujančią architektūrinę raišką. Tuo tarpu administracinio korpuso tūris – labiau architektūriškai kontaktuos su Minijos g. senąja ir naująja biurų architektūra.Pastato fasadams planuojama naudoti ilgaamžes fasadų apdailos medžiagas: projektiniuose pasiūlymuose preliminariai naudojamos firbocementinės fasadinės plokštės, stiklo fasadų sistemos. Numatoma įrengti plokščiuosius eksploatuojamus stogus. Planuojama siekti Klaipėdai būdingo kolorito interpretacijos, kuri veiktų kontekstualiai esamoje urbanistėje aplinkoje“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Juose numatoma, kad žalieji plotai sklype užimtų apie 300 kv. m plotą, o papildomus žaliuosius plotus būtų galimybė įrengti ant eksploatuojamųjų stogų ir tai papildomai užimtų 300 kv. m, tad iš viso sklype būtų galimybė įrengti apie 600 kv. m priklausomųjų želdynų, tai sudarytų apie 20 proc. nuo viso sklypo ploto.

Sklype numatyti nedideli žalieji plotai, kuriuose būtų įveisiami dekoratyviniai medžiai ir krūmai, įrengiama veja. Numatoma pagal galimybes įrengti eksploatuojamą žaliąjį stogą.

Šiuo metu vidiniame kieme augančias kalnines pušis numatyta išsaugoti ir integruoti į rekonstruojamo objekto aplinkos sutvarkymo sprendinius. Ties rytiniu gyvenamuoju korpusu, Šermukšnių gatvėje galėtų būti įveisiami nedideli lapuočiai medžiai – simboliškai gatvę atspindėtų paprastojo šermukšnio želdiniai.

„Pastatui taikomi išskirtinės architektūros sprendimai. Ir ne tik išorei, bet ir kitiems sprendiniams, pavyzdžiui, šildymui, apšvietimui. Šermukšnių gatvė yra gražiai sutvarkyta, norime ją papuošti ir kokybišku pastatu“, – teigė J. Skierus.

Paklaustas, kokios planuojamos investicijos, pašnekovas negalėjo įvardyti konkrečių skaičių.

„Kol nėra parengtas techninis projektas, apie investicijas kalbėti yra anksti. Tikimės, kad techninį projektą turėsime šių metų antroje pusėje“, – vylėsi J. Skierus.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki vasario 11 d. UAB “Sunprojektai”, Liepų g. 83, Klaipėda, darbo dienomis I-IV 8-17.30 val., V – 8-16.15 val., pietų pertrauka 12.30-13.15 val. arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt

Pasiūlymus galima teikti iki vasario 11 d. raštu adresu UAB “Sunprojektai”, Liepų g.83, Klaipėda; el. p. projektai@sunprojektai.lt

Viešas susirinkimas vyks vasario 12 d. 17.30 val. Šermukšnių g. 10, Klaipėdoje.


  2020-02-06

  8 komentarai “Buvusiame Kelių policijos pastate – butai ir žaliuojantys stogai”

  1. Kodėl Klaipėdos policija naują savo pastatą apsitvėrė tvora? Bijo žmonių antplūdžio iš Akroplio? Yra ką slėpti? Išskirtinė valsybinė įstaiga? Vidinė teritoja šunims vedžioti? Rusai puola? Chuliganai langus išbarškins? Pabėgs nusikaltėliai? Prisižiūrėjot pavyzdžių rytuose? Toks reglamentas? Nematot nieko keisto? Čia toks įbauginimo elementas? Paaiškinkit prašom.

  2. man tai visai neblogai atrodo, ambasados pastatas – pasenusios architektūros, nėra jokio reikalo prie jo rištis

  3. Nuo putplastinio maketo iki normalių projektinių pasiūlymų taip ir neprieita. Tūris urbanistiškai gal ir nieko, bet pastato architektūra kaip iš praeito dešimtmečio… Architektų kūrybingumas atitinka spalvų kiekį vizualizacijose.

   • Urbanistiškai – gremėzdiška klaikuma, nutūpė stačiakampis dinozauras prie rusų ambasados ir krutina ūsus.

  4. Straipsnio pavadinimas gražus, o iš pirmos vizualizacijos matyti, kad siūlomas pastatas įgrūstas į aplinką ir yra stipriai per didelis, absoliučiai nustelbia greta esančią rusų ambasadą. Nepateiktas spalvinis sprendimas, kas prieštarauja projektinių pasiūlymų rengimo ir pristatymo visuomenei tvarkai, matyt baimintasi, kad tuo dar labiau išryškės aplinkos prievartavimas. Šermukšnių gatvės vizualizacija taip pat parodo, kad bandoma įsprausti kuo daugiau nekokybiškų kvadratų, ignoruojant architektūrą ir urbanistinę kokybę.

   • Negi taip sunku įlįsti į klaipėdą.lt ir ten tikrai visų projektų ne tik spalvas rasite.

   • Nėra spalvinių sprendimų, todėl ir nespalvota. Aukštingumą reikėtų mažinti. Griozdas, išsišokantis aplinkoje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt