P0

Politikų tribūna

Ramūną Karbauskį apskundė etikos sargams (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-06


Klaipėdietis parlamentaras Eugenijus Gentvilas pranešė, jog kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydamas įpareigoti Seimo narį Ramūną Karbauskį viešai per Seimo posėdį paneigti jo atžvilgiu viešai paskleistus „melagingus teiginius”.

Ramūnas Karbauskis ir Eugenijus Gentvilas. Martyno Vainoriaus ir Algirdo Kubaičio nuotr.

Liberalo įsitikinimu, R. Karbauskio kaltinimai, negali būti laikomi sąžininga, etiška, sąmoningai nenuslepiančia ir neiškraipančia faktų bei duomenų nuomone.

Konkrečiai, E.Gentvilas atviru, sugalvotu melu įvardija šias R.Karbauskio, sausio 15 d. Eltos pranešime, pateiktas citatas:„liberalas Eugenijus Gentvilas galimai siekia paslėpti Klaipėdos jūrų uosto gilinimo metu iškasto dumblo „atsikratymo” istoriją už kurią atsakinga įmonė, kuri turi sąsajų su TS-LKD nariais. Konservatorių politikui Jonui Dumašiui priklausanti UAB Hidrostatyba (…) buvo atsakinga už darbų Klaipėdos uoste įgyvendinimą, kai jam vadovavo Liberalų sąjūdžio narys ir buvęs uosto direktorius Eugenijus Gentvilas. Kaip yra teigiama, bendrovė uosto dumblą suvertė ant marių pakrantės – netoli Kiaulių nugaros, kur šis dumblas, visuomenininkų teigimu, yra iki šiol, galimai skleisdamas gyvsidabrį į marias. (…) Matyt,
konservatoriai su liberalais siekia, kad tarša būtų daroma ir toliau, nes iš to galimai turi pelno jų dosnūs rėmėjai”.

E. Gentvilo įsitikinimu, viešai mesti nepagrįsti kaltinimai negali būti laikomi R. Karbauskio nuomone, nes nei vienas teiginys neatitinka tikrovės.

Tai, kad R. Karbauskis meluoja esą rodo šie faktai: E. Gentvilui dirbant Klaipėdos uosto generaliniu direktoriumi (2009 06 16 – 2012 11 14), UAB Hidrostatyba nevykdė jokių uosto dugno valymo darbų; dumblo valymo iš Malkų įlankos dugno ir šio dumblo sandėliavimo marių pakrantėje prieš Kiaulės nugaros salą konkursą laimėjo Latvijos įmonė BGS. Su ja 2011 06 27 pasirašyta sutartis už 22 mln. litų; remiantis šia sutartimi, įmonė BGS parengė dumblo valymo ir sandėliavimo techninį projektą, kurį oficialūs ekspertai, tarp jų ir aplinkosaugininkai, suderino 2012 m. rugsėjį; dumblo siurbimo ir sandėliavimo užteršto grunto aikštelėje darbai prasidėjo 2013 m. Tuo metu E.Gentvilas jau buvo Seimo nariu, o uostui vadovavo Arvydas Vaitkus, šiuo metu Klaipėdos miesto tarybos narys nuo R. Karbauskio partijos.


  2020-02-06

  Vienas komentaras apie “Ramūną Karbauskį apskundė etikos sargams”

  1. AvatarVirgilijus (IP: 83.137.6.243)

   GENTVILAI, PRIDEKSVENTOSIOS UOSTA!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt