P0

Verslas

Bus atnaujinami šilumos vamzdynai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-07


„Klaipėdos energija“ skelbia ir šiemet toliau keisianti susidėvėjusias šilumos trasas. Be jau anksčiau numatytų ir bendrovės vykdomų investicijų, 2020 metais net keturiems projektams gauta Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, kuri siekia per 3,4 mln. eurų. Pridėjus bendrovės lėšas už daugiau nei 6 mln. eurų sumą, Klaipėdoje ir Gargžduose bus rekonstruota apie 6,5 kilometrų senų trasų.

Investicijos į magistralinius vamzdynus

„Vamzdynai, kuriais keliauja šiluma, yra skirtingo diametro. Magistraliniai – patys didžiausi. Jais karštas vanduo teka iš katilinių po visą miestą, iš jų siauresniais vamzdžiais paskirstomas į kvartalus ir galų gale patenka į namus. Atvėsęs vanduo tuo pačiu maršrutu, tik kitu vamzdžiu, grąžinamas atgal į katilines“, – šilumos kelią aiškina Arūnas Smaguris, AB „Klaipėdos energija“ Šilumos tiekimo tarnybos vadovas.

2020 metais net keturiems projektams gauta Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, kuri siekia per 3,4 mln. eurų. Palmiros Mart nuotr.

Magistraliniai vamzdynai ne tik didžiausi, bet ir svarbiausi šilumos perdavimo grandyje. Jei trūktų magistralinio vamzdžio atšaka, be šilumos iškart liktų keli miesto kvartalai. Todėl siekiant užtikrinti patikimą šilumos tiekimą uostamiestyje, šiemet didžiausias investicijų krepšelis bus skirtas magistralių atnaujinimui.

Taikos ir Jūrininkų prospektų sankirtoje numatyta rekonstruoti 765 metrų ilgio vamzdyną. Šilutės plente prie AB „Klaipėdos energija“ katilinės link „Depo“ prekybos centro taip pat bus klojama nauja 1468 metrų ilgio magistralės atkarpa. O šiaurinėje miesto dalyje numatyta rekonstruoti iškart tris atkarpas: Plytinės gatvėje nuo Panevėžio iki Zarasų gatvės; Kretingos gatvėje nuo Žolynų kvartalo link botanikos parko, ir pakeisti trasą, kertančią Liepojos gatvę ties „IKI“ prekybos centru link ligoninių miestelio. Šių trijų atšakų bendras ilgis yra 1616 metrų.

Mažės šilumos efektas

„Šių projektų finansavimas ir rekonstrukcijos darbai numatyti iki 2021 metų pabaigos, tačiau planuojame viską padaryti greičiau. Projektus deriname jau dabar, o statybos darbus vykdysime pasibaigus šildymo sezonui“, – sakė A. Smaguris.

Paklojus naujus, pramoniniu būdu izoliuotus vamzdynus mažės šilumos perdavimo nuostoliai, į atmosferą pateks mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis, vartotojams pagerės šilumos tiekimo patikimumas.

„Ekologine prasme, įvykdžius šiuos keturis projektus, į atmosferą kasmet išmesime 755 tonomis mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Energijos taupymo aspektu – 3500 megavatvalandžių (MWh ) sumažinsime patiriamus nuostolius. Turint galvoje, kad naujo tipo vamzdynai patikimai tarnauja apie 30 metų, taupymo skaičiai yra milžiniški ir su kaupu atperka bendrovės investicijas“, – argumentavo „Klaipėdos energijos“ generalinis direktorius Antanas Katinas.

INFORMACIJA  

2019 m. pabaigoje „Klaipėdos energija” eksploatavo 240,3 km termofikacinio vandens tinklų, iš jų – 147,14 km tinklų su poliuretano izoliacija, t. y. 61,2 % nuo bendro eksploatuojamų tinklų ilgio. Renovuojant termofikacinio vandens tinklus yra įdiegiama vamzdynų pažeidimų kontrolės sistema. Naudojantis šia sistema, yra stebima vamzdžių būklė ir anksti aptinkamas vandens nutekėjimas į šiluminę izoliaciją. Taip efektyviai aptinkami ir šalinami atsiradę net ir maži gedimai. Patikima kontrolė ir prevencinės priemonės užkerta kelią didelio masto avarijoms vamzdynuose ir prailgina jų gyvavimo laiką, leidžia sumažinti technologinius šilumos nuostolius dėl termofikacinio vandens nutekėjimo.


  2020-02-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt