P0

Uostas ir jūra

Jūrų muziejuje – ir apie meilę Tėvynei, ir apie… fatališką potraukį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-12


Artėjantis savaitgalis Lietuvos jūrų muziejuje bus skirtas meilės temai.

Vasario 16-ąją čia su meile bus kalbama apie Lietuvos istoriją: lankytojų vasario 16-ąją laukia nemokami edukaciniai užsiėmimai „Trispalvė jūroje saugo“ ir nemokamos pop-up atviruko dirbtuvėlės „Iškelk trispalvę jūroje“ Laivybos istorijos ekspozicijoje (nusipirkus bilietą į muziejų).

Lietuvos jūrų muziejus Vasario 16–ąją ragina švęsti patriotiškai: lankytojai, turintys Lietuvos valstybinės vėliavos spalvų atributus, tą dieną apdovanojami nuolaida bilietui į muziejų (suaugusiam kaina 4 Eur, vaikams nuo 6 metų, moksleiviams, studentams, senjorams – 2 Eur. Nuolaidos taikomos perkant kasoje).

Palmiros Mart nuotr.

Tuo metu penktadienį ir šeštadienį Šv. Valentino dienos proga muziejaus biologinėse ekspozicijose rengiamos išskirtinės ekskursijos „Fatališkas potraukis“, kuriose bus pasakojama apie vandens gyvūnų meilės kalbą.

Paklaustas, ar vandens gyvūnai taip pat pameta galvą, kaip mes, sausumos gyventojai, muziejaus biologas Remigijus Dailidė atsakė, jog jų gyvenimas paprastesnis: gyvendami vandenyje jie nejaučia savo svorio ir daugeliui dalykų jiems reikia mažiau pastangų. Banginis vandeny vienodai gerai ir lengvai jaučiasi, kaip ir mažytė žuvelė. Pasak R. Dailidės, kuris ir ves ekskursijas, bene įspūdingiausiai meilėje prisipažįsta jūrų moliuskas sepija.

„Sepijos tarpusavyje bendrauja spalvomis, – pasakoja R. Dailidė. – Žmogus gali tik nurausti iš meilės, o sepijos per minutę gali nusidažyti įvairiausiomis spalvomis ir raštais, taip perteikdamos emocijų kaitą. Partnerį iš 3-4, palikusių didžiausią įspūdį, renkasi patelė”.

Gyvos sepijos akvariume nėra, tačiau lankytojai gali pamatyti muziejaus ekspozicijoje eksponuojamą sepijos muliažą. Tačiau viename iš akvariumų gyvena jūros arkliukų giminaitės jūrų adatos. Jos, kaip ir jūrų arkliukai, ypatingos tuo, kad apvaisintus ikriukus savo sterblėje išnešioja ir adatėles į gyvenimą paleidžia patinėlis.

Jūrų žinduoliai taip pat turi savo poravimosi ypatybių. Šiaurės jūrų liūtai (vieną jų galima pamatyti ir muziejuje) garsėja kruvinomis kautynėmis dėl patelių. Stipriausiems patinams atitenka haremai. Tačiau vyresnio amžiaus patinai, nebegebantys kovoti dėl išrinktųjų, susiburia į senelių darželius, kuriuose gali tik jau iš tolo stebėti  laiminguosius.

Ekskursijų apie vandens gyvūnų meilės kalbą „Fatališkas potraukis“ pradžia 13.15 val. muziejaus kieme prie ąžuoliuko. Ekskursijos nemokamos, įsigijus bilietą į muziejų. Norintys dalyvauti ekskursijoje turi iš anksto užsiregistruoti čia.


  2020-02-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt