P0

Politika, Svarbu

Kas besirūpins miesto ekonomine politika? (11)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-02-14


Artimiausiomis savaitėmis iš pareigų pasitrauks ekonomine uostamiesčio plėtra besirūpinančios savivaldybės viešosios įstaigos „Klaipėda ID” vadovas Simas Simanauskas bei Savivaldybės administracijos Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyrius vedėja Reda Švelniūtė.

Kad svarsto galimybę trauktis iš pareigų neatmetė ir Klaipėdos mero patarėjas Leonas Makūnas, atsakingas už ekonominės miesto plėtros strategijos iki 2030 metų įgyvendinimo koordinavimą.

Simas Simanauskas „Klaipėda ID” nebevadovaus nuo kovo 2 d. Martyno Vainoriaus nuotr.

Paskutinio miesto Tarybos posėdžio metu L. Makūnas, pristatydamas minėtosios strategijos įgyvendinimo eigą, nepagailėjo kritikos „Klaipėda ID” veiklai.  Tačiau S. Simanauskas, parašęs pareiškimą pasitraukti iš pareigų nuo kovo 2-osios, teigia, jog toks jo sprendimas su tuom nėra susijęs.

„Tiesiog naujas karjeros etapas. Buvo mūsų su Leonu skirtingas požiūris į darbą, kaip ekonominės plėtros strategija turėtų būti įgyvendinama, bet organizacijoje viskas tikrai yra gerai, o tie nesutarimai tai tik darbiniame lygyje”, – sakė S. Simanauskas.

Pašnekovas teigė, jog naujos jo pareigos apims darbą visoje Lietuvoje, taip pat ir Klaipėdoje.

Tuo metu L. Makūnas nepaneigė kalbų, jog ir jis svarsto galimybę traukti iš mero patarėjo posto.

„Dar nežinau, yra visokių minčių”, – lakoniškas buvo jis.

O Reda Švelniūtė tik patvirtino faktą, kad traukiasi iš Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyrius vedėjos pareigų nuo vasario 28 d. Motyvų ji nepanoro įvardinti. Tarnautoja laikinai šias pareigas ėjo nuo praėjusių metų rugpjūčio, kai iš jų pasitraukė Jurgita Činauskaitė.

Pagal nuo balandžio įsigaliosiančią naują Savivaldybės administracijos struktūrą tokio skyriaus nebeliks, jį pakeis Ekonominės plėtros grupė, o tarptautiniais ryšiais rūpinsis mero sekretoriate suformuota komanda.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, jog naujo žmogaus, kuris laikinai eitų Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjo pareigas, nebus ieškoma, nes iki naujos struktūros įsigaliojimo liko mažiau nei mėnuo.


  2020-02-14

  11 komentarai “Kas besirūpins miesto ekonomine politika?”

  1. AvatarStrateguok nestrategavęs (IP: 193.219.187.68)

   Visada šalia savivaldybės vadų, ypač administracijoje yra ir į kalusimus atsakinėja, net kai niekas neklausia, bei visai sklausimais strateguoja viena aiški ponia Indrė Butenienė. Vyrai keičiasi, o jos pozicija tik tvirtėja. Už ką atsakinga daugybę metų vadovaujanti strateginio skyriaus vedėja, juk čia pakasta didelė dalis savivaldybės problemų? Kas, jei ne strateginis skyrius atsakingas už daugybės miesto krypčių ir sričių plėtrą? O kas, jei ne strateginis rūpinosi brangutės ir jau kelintą kartų vėl atliekamos studijos dėl tramvajaus būtinybe? O pajūrio zonos užstatymas? Nuo ko galvojat jis prasideda?
   Pakasė aklai pasitikėjusį Budiną, rinkimuose pamuilino Cibauską, pasitrauks Zulcas, ateis ir Gintaro eilė. … Vyrai sušlampa, o juodoji reikalų siuvėja sausa iš vandens op, ir į naują laivą 🙂

  2. AvatarLAIVAS KURŠIS (IP: 51.158.113.142)

   1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj.

   2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

   Tiems, kas rašo komentarus tinklaraštyje ir jau žino kur stovi Smiltynėje „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
   rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį… …

  3. AvatarVytas (IP: 193.219.76.238)

   Išeina geri specialistai, tuoj Zulcas išeis, kur tas mėlynasis proveržis ? su Grubliausku, Cesiuliu ir Barbšiu? Nė vienas jų jokio strateginio mąstymo neturi.

   • AvatarAnonimas (IP: 188.69.214.36)

    Gaila būtų, niekas utopinių projektų nebegeneruotų, neįdomu gyvent, ką žiniasklaida transliuotų?

  4. AvatarAnonimas (IP: 89.116.14.233)

   Klaipeda ID tai darbo imitavimo etalonas.. Tokios istaigos apskritai nereikia… O sitam narcizui tai isvis patyliu apie gebejimus..

   • AvatarVisiškai (IP: 81.7.91.14)

    Pritariu. Vienu imitatoriumi mažiau. Atlyginimas didesnis negu Neniškio. Atėjo laikas darbus parodyt, tai ir dingsta kaip vėjas.

  5. AvatarSuprantantis (IP: 88.119.22.98)

   Simai, palaikau ir linkiu didžiausios sėkmės. Tikiuosi liksi Klaipėdos horizonte ir pagelbėsi mums siekti būtinų pokyčiu mieste ir regione. Mums abiems svarbus yra tikslas ir rezultatas, o ne procesas dėl proceso. Tenka tik apgailestauti, kad politinėje taryboje ir pačioje savivaldybėje yra atvirkščiai.

   • AvatarInvestuotojų pritraukėjas (IP: 81.7.91.14)

    Deja, veiklos imitatorius buvo įstrigęs procese. Tik vienas klausimas: kiek investuotojų už milijoną eurų pritraukė?

  6. AvatarJons (IP: 78.57.242.154)

   Nu bet kas per valymai prasidejo miesto savivaldybeje, grazu ziureti.

   • Avatarklaipedskas (IP: 88.119.130.123)

    Tai čia ne jokie valymai, tiesiog žmonės patys išeina ar svarsto. Nors Klaipeda ID gal galėtų ir geriau, bet Simanauskas atrodė normalus. Nieko čia labai gero iš to nėra.

   • AvatarMartynas (IP: 88.119.253.244)

    Gražu bus žiūrėti, kai savivaldybėje liks dirbti tik nukvakę pensininkai ir šiaip, dundukai visokie…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt