P0

Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas

Supažindinsime su užmiršta tarpukario Klaipėdos kasdienybe

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-02-15


Šį sekmadienį startuos naujas „Atviros Klaipėdos” projektas – „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas”, atskleisiantis pačius įvairiausius, taip pat ir pikantiškus 1923-1939 m. Lietuvos valdyto Klaipėdos krašto kasdienybės momentus.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos (AdM archyvo) nuotr.

Nors laikraščiai visada yra vienas iš šaltinių istorikams studijuojant konkretų laikotarpį, tačiau jie vis dar gali atskleisti įdomių faktų, kurie lieka už istorinių studijų ribų. 1923-1939 metais, kai Klaipėdos kraštas priklausė Lietuvos Respublikai, čia buvo leidžiama nemažai laikraščių, kai kurie iš jų gyvuodavo tik po keletą metų ar trumpiau. Tad Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo remiamo projekto metu (skirta 6000 Eur parama) visus šiuos metus savaitgaliais galėsite susipažinti, kokie kasdieniai rūpesčiai ar džiaugsmai tuomet gulė ant eilinių ir ne visai eilinių klaipėdiečių pečių, kaip sekėsi to meto įmonėms, politikams, uostui. Visa tai padės atskleisti tarpukario Klaipėdos laikraščiuose pasirodžiusių publikacijų analizė, kurią atliks  „Atviros Klaipėdos” žurnalistai, kartais pasitelkdami į pagalbą ir istorikus.

Pirmosiose šio rašinio dalyse – apie tai, kokie sunkumai kankino pastaruoju metu ne kaip pagarsėjusios „Grigeo Klaipėda” pirmtakę, ar atsparūs buvo to meto politikai solidžioms išeitinėms išmokoms, kokios socialinės apsaugos galėjo tikėtis tarpukario klaipėdiečiai, kaip baigėsi apsilankymas pas prostitutes dviem misionieriams, kaip buvo laukiama pasaulio baigos ir dar nemažai kitų įdomių tarpukario Klaipėdos kasdienybės detalių.


  2020-02-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt