P0

Miestas, Svarbu

Jūrų muziejus planuoja dar vienas statybas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-02-17


Administracinio pastato rekonstrukciją planuojančio Lietuvos jūrų muziejaus užsakymu architektai ruošia ir dar vieno šiai įstaigai Smiltynėje priklausančio pastato rekonstrukcijos projektą – šiuo metu tik epizodiškai naudojamas ūkinės paskirties Smiltynės g. 7 namas 2024 m. gali virsti eksponatų saugykla.

Projektuotojai siūlo du galimus pastato konversijos variantus. UAB „Archko”  vizualizacija

Dabartinis L plano formos dviejų aukštų su pastoge ir rūsiu pastatas statytas sovietmečiu. Nors jo fizinė būklė yra gera, skylimų, sėdimų nepastebėta, tačiau jis seniai remontuotas ir yra nusidėvėjęs.

Projektinius pasiūlymus rengiančios UAB „Archko” architektė Kristina Jurkutė siūlo du galimus pastato konversijos variantus. Teigiama, kad abiem jais architektūrinė stilistika derinama prie Smiltynės vilų konteksto „stilizuojant arba atkartojant architektūrinę gretimų pastatų išraišką”.

Pastato tūris L formos plane su dviem dvišlaičiais stogais komponuojamas galu į marias. Pagrindinio tūrio stogas lėkštas, gretimo statesnis. Įėjimas akcentuojamas vertikaliu bokštu, kurio tūryje bus įkomponuotas liftas.

Abiem variantais pagrindinis dekoro elementas yra stilizuotas fachverkas. Fachverko naudojimas kaip pagrindinis elementas, nes didžiojoje dalyje istorinių Smiltynės vilų jis buvo naudojamas – tai būdingiausias Smiltynės vilų akcentas.

Pirmuoju variantu siūlomas lenktų, grakštesnių formų pastatas, antruoju variantu – griežtesnių formų.

„Pirmuoju variantu siūlomas lenkto stiklo prieangis aliuzija į istorinėse vilose dažnai naudojamas dengtas pavėsines. Fachverko elementai stilizuoti, atitraukti nuo pagrindinės sienos konstrukcijos. apdailai naudojamos medžiagos, medis – fachverkui, tinkas – sienoms, bei čerpės – stogui”, – rašoma tekstinėje projektinių pasiūlymų dalyje.

Patalpų išplanavimai abiem atvejais yra vienodi. Rūsyje numatomos rinkinių prevencinio restauravimo ir konservavimo patalpos, pirmame aukšte – eksponatų aptarnavimo ir lankytojų priėmimo patalpos, laivų technikos ir tekstilės rinkinių saugyklos. Antrajame aukšte įsikurtų jūrų gamtos (jūrų faunos preparatų ir mineralų) ir laivybos etnografijos rinkinių saugyklos, o pastogėje – archeologijos eksponatų rinkinio saugykla ir šildymo/vėdinimo įrangos patalpos.

Dabar prie pastato nuo Smiltynės gatvės privažiuojama žvyruotu, stačiu, siauru, prastos būklės keliuku. Jį siūloma praplatinant ir išgrįsti trinkelėmis. Prie pastato numatoma įrengti automobilių apsisukimo ir stovėjimo aikšteles, taip pat eksponatų iškrovimo aikštelę.

Lietuvos jūrų muziejaus Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėjos Ninos Puteikienės teigimu, preliminari rekonstrukcijos sąmata – beveik 1,5 mln. eurų. Jei procedūros ir statybų darbai vyks be kliūčių, įkurtuvės planuojamos 2024 metais.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki kovo 2 d. Turgaus a. 27, Klaipėdoje, darbo dienomis 8- 17 val. arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt.

Pasiūlymus galima teikti iki kovo 2 d. raštu adresu UAB „Archko“, Turgaus a. 27, LT-91246 Klaipėda, arba el. p. stanislovas@archko.lt

Viešas susirinkimas vyks kovo 2 d. 17 val. Smiltynės g. 7, Klaipėda.


  2020-02-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt