P0

Politika

Klaipėdoje – Mėmelio tarptautinių santykių institutas (7)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-26


Klaipėdoje savo veiklą pradeda vykdyti Mėmelio tarptautinių santykių analizės institutas.

Instituto žiniasklaidai išplatintame pranešime skelbiama esą jo steigimo priežastimi tapo Vakarų Lietuvoje nebevykdomos politikos mokslų studijos, ryškėjančios pavojingos įvairių užsienio valstybių istorinės ir politinės interpretacijos bei nykstantis akademinio elito įsitraukimas į visuomenei aktualių temų analizę.

Naujajam institutui vadovauja Mantas Macikas (antras iš dešinės).

„Naujai kuriamo instituto tikslas stiprinti Baltijos regiono šalių saugumo situaciją, kuriant instrumentus, skatinančius Lietuvai ir visam regionui svarbių užsienio politikos, technologinių sričių mokslinius tyrimus. Mėmelio institutas yra tarptautinio Baltijos fondo narys ir yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su pagrindiniais Baltijos šalių ir Lenkijos analizės centrais”, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, jog institutas bendradarbiauja su Varšuvos institutu Lenkijoje, Tarptautiniu gynybos ir saugumo centru (ICDS) Estijoje, Baltijos saugumo fondu Latvijoje ir Rytų Europos studijų centru Lietuvoje.

Mėmelio institutas kartu su partneriais žada steigti stipendijas tyrėjų veiklai, skatinti ekspertų mainus, bendrų tarptautinių projektų paraiškų teikimą ir tarptautinių saugumo konferencijų organizavimą Baltijos regione.

Tikimasi, kad institutui vieningai veikiant Baltijos fondo programos rėmuose atsivers galimybė Baltijos regiono šalims kalbėti „vienu balsu“ ir efektyviai reaguoti į kylančius iššūkius tarptautinėje arenoje. Ilgainiui planuojama veiklą plėsti įtraukiant Danijos, Norvegijos, Švedijos ir Suomijos analitinius centrus.

„Institutas sieks objektyviai ir nešališkai pateikti informaciją apie tarptautinių santykių procesus, rengti paskaitų ciklus visuomenei aktualiais klausimais ir ugdyti valstybingumo sampratą visuomenėje”, – tikinama pranešime.

Naujajam institutui vadovauja Mantas Macikas, prieš dvejus metus su bendražygiais įkūręs vadinamąjį Klaipėdos forumą.


2020-02-26

7 komentarai “Klaipėdoje – Mėmelio tarptautinių santykių institutas”

  1. Puiki iniciatyva. Sveikinu Mantą Maciką , kuris įrodė, kad už partinę organizciją yra įdomesnių, naudingesnių darbų. LInkiu jam ir jo bendraminčiams nesustoti. Idėjos geros, bet reiks rasti ir būdų kaip tai įgyvendinti. Kartu tai yra ir “pavojinga” įkūrėjų ateities karjerai. Jei nesugebės įgyvendinti savo pažadų….

  2. 1995 metais Kęstutis Demereckas Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus leidinio „Vakarų baltų kultūra ir istorija“ II dalyje paskelbė tyrinėjimus, kuriais įrodo, jog miesto pavadinimas Memelis – ne germaniškos, o baltiškos kilmės. Be to – taip seniau buvo vadinamas Nemunas. Ir nors praėjo nemažai laiko, tačiau šie atradimai neprarado savo svarbos. Beveik 700 metų oficialus Klaipėdos miesto vardas buvo Memel. Todėl rusofašistai ir žmonės su sovietmečiu išplautais smegenimis lai nebesvaigsta.

    • :))))) KLAIPĖDOS KRAŠTO PRIJUNGIMO prie Lietuvos karinė akcija 1923 m. sausio mėnesį . Iki sovietmečio smegenų plovimo dar toloka :)))

  3. Šauni iniciatyva. Vakarų Lietuvai, kuri paskendusi liberalų otkatuose ir Kremliaus versluose reikia gaivaus oro gūsio. O visokie niekšeliai, istorijos perrašinėtojai ir šiaip kremliniai jau viduriuoja komentaruose.

  4. Pažiūrėjau vrk puslapį ponaitis Mantas į rinkimus 2015 m šuoliavo su konservatoriais ? Jaunasis konservatorius … Aš taip pat už Klaipėdos vardą kuris skaičiuoja šimtmečius , o ne kažkokį ..

  5. Klaipėda yra autentiškas miesto pavadinimas. Pavojingos jėgos perkrikštijo į Memelį. Įsikuria institutas, kurio tikslas yra kovoti su “ryškėjančios pavojingos įvairių užsienio valstybių istorinės ir politinės interpretacijos” ir pasivadina ne Klaipėda, bet Memelis. Nėra gražu, kai viena rašo, kita daro, trečia šneka.

  6. Čia tie patys ir propatria? 😀 geruliai kokie 😀 kaip tik nori taip vadinasi, Klaipedos forumu, propatria, institutu… LOL

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt