P0

Uostas ir jūra

„Klaipėdos Smeltė” parsiplukdė naują kraną (6)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-02-29


Laivų krovos akcinė bendrovė „Klaipėdos Smeltė” šeštadienį parsiplukdė naują STS (Ship-to-Shore) kraną.

Paskutinį kartą pastiprinimo įmonė buvo sulaukusi pernai lapkritį, kai iš Gdynės surinkimo gamyklos buvo atplukdyti 6 nauji Rubber Tyred Gantry (RTG) kranai. Tada įmonė skelbė, kad 2020 m. I pusmetį „Konecranes“ pristatys dar du naujus STS kranus. Teigta, kad įgyvendinus visą investicinę programą terminalas bus pilnai pasiruošęs reguliariems okeaninių konteinervežių, gabenančių vietinį ir tranšipmento krovinį, užplaukimams.

2018 m. pabaigoje buvo paskelbta, kad „Klaipėdos Smeltė“ iš SEB banko dešimčiai metų skolinasi 80 mln. eurų už kuriuos pirks du didžiulių gabaritų tipo kranus STS, skirtus konteineriniams laivams pakrauti ir iškrauti, dešimt RTG kranų, kuriais konteineriai bus pakraunami ir nukraunami nuo krovinių automobilių terminalo aikštelėse, ir bendrovės nuomojamos uosto teritorijos infrastruktūros plėtrai.

2019 m. LKAB „Klaipėdos Smeltė“ krovos apyvarta siekė 3,29 mln. tonų. Šis rezultatas yra 35,9 % mažesnis nei 2018 m. (5,14 mln. t).

Anot bendrovės, krovos apyvartos kritimą nulėmė laikinas reguliarių MSC okeaninių laivų konteinervežių užėjimų, gabenančių tranšipmento konteinerius, sustabdymas.

Pirmąjį šių metų mėnesį LKAB „Klaipėdos Smeltė“ konteinerių terminalas perkrovė 11 570 TEU. Per visus praėjusius metus jų buvo krauta 253 489 TEU.


  2020-02-29

  6 komentarai “„Klaipėdos Smeltė” parsiplukdė naują kraną”

  1. Kas nezino dokininku darbo gali ziauptioti ivairiasias teorijas, bet dokeriai pasakys visiems, jeigu nezinot musu darbo eikit kuo toliau nes uoti darbuotojai yra pagrindas.
   Nenoriu is savo pyses drebinti jusu kompanija, bet mano nuomone jus reiketu visus sodinti

   • Nieko nesupratau, gal galėtum iš naujo tik supranatamai parašyti?

  2. Eilinis kartas kada klaipedos smelte giriasi o naudos nera ir nebus niekada tik pinigu svaistymas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt