P0

Transportas

Pradedantysis vairuotojas: lemia ne įgytos kategorijos, o vairavimo stažas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-04


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje dėl vairavimo neblaiviam, kai asmuo yra pradedantysis vairuotojas, panaikino pirmosios instancijos teismo nutarimą, kuriuo byla buvo nutraukta. Apeliacinės instancijos teismas paliko galioti vaikinui policijos paskirtą 230 Eur baudą.

Apygardos teismas nurodė, kad pagal Motorinių transporto priemonių vairuotojo pažymėjimų išdavimo taisykles pradedančiojo vairuotojo sąvoka siejama ne su įgytomis kategorijomis, o išimtinai su vairavimo stažu. Martyno Vainoriaus nuotr.

Administracinių nusižengimų kodekse nustatyta atsakomybė už transporto priemonių vairavimą, kai tai daro pradedantieji vairuotojai, būdami neblaivūs (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau negu 0,4 promilės).

Vaikinas buvo nubaustas už tai, kad būdamas pradedančiuoju vairuotoju vairavo transporto priemonę neblaivus( jam 0,15 prom. neblaivumas). Jaunuolis policijos nutarimą apskundė teigdamas, kad alkoholio nevartojo, tai esą patvirtina netrukus ligoninėje atliktas kraujo tyrimas.

Tauragės apylinkės teismas panaikino policijos nutarimą ir bylą nutraukė, nurodęs, kad pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą vaikinas yra ne pradedantysis, o profesionalus vairuotojas, nes turi įgijęs teisę vairuoti ne tik B1, B, bet ir C1, C, BE, C1E, CE kategorijų transporto priemones. Šio teismo nuomone, kadangi vaikinas nėra pradedantysis vairuotojas, jis negalėjo būti baudžiamas pagal įstatymo normą, nustatančią atsakomybę neblaiviam pradedančiajam vairuotojui.

Šį nutarimą apskundė Tauragės Kelių policija ir pats pažeidėjas.

„Apeliacinės instancijos teismas sprendė, kad vaikinas visgi yra pradedantysis vairuotojas ir jis vairavo transporto priemonę neblaivus (0,15 promilės neblaivumas), dėl to jam pagrįstai skirta bauda. Apygardos teismas nurodė, kad pradedančiojo vairuotojo sąvoka siejama ne su įgytomis kategorijomis, o išimtinai su vairavimo stažu. Tai, kad pažeidėjas turėjo teisę vairuoti ne tik B1, B kategorijos transporto priemones, nereiškia, kad jis tapo profesionaliu vairuotoju, nes reikiamo vairuotojo stažo ji neturėjo”, – rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime.

Pasisakydamas dėl pažeidėjo neblaivumo, apygardos teismas nurodė, kad byloje nustatytas konkretus ir abejonių nekeliantis jaunuolio, vairavusio transporto priemonę, neblaivumo laipsnis. Anot teismo, specialisto išvada, kurioje nurodyta, jog vaikino kraujyje alkoholio nerasta, nepaneigia pareigūnų alkotesteriu atlikto patikrinimo duomenų.

Pasak teismo, „kraujo mėginys paimtas 4.50 val., t. y. praėjus 1 val. 10 min. nuo patikrinimo alkotesteriu įvykio vietoje, o atsižvelgus į tai, kad alkotesteriu buvo nustatytas tik 0,15 promilės neblaivumas, įvertinus natūralų alkoholio koncentracijos mažėjimą organizme per tam tikrą laiko tarpą, darytina išvada, jog toks etilo alkoholio kiekis per 1 val. 10 min. gali pasišalinti iš organizmo“.

Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2020-03-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt