P0

Kultūra

Teatras „ŠouXmas“ rodys „Vizijas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-04


Teatras „ŠouXmas“ kovo 21 d. Klaipėdos dramos teatre pristatys premjerą – poezijos spektaklį „Vizijos“ pagal Vytauto Mačernio eiles.

Vytautas Mačernis vadinamas jauniausiu literatūros klasiku, naujosios lietuvių poezijos pradininku, vienu pačių reikšmingiausių savo kartos poetų. Jo kūryba – didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, abejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. Jo poezija priklauso humanistinei filosofinei lietuvių literatūros tradicijai.

„Spektaklio veikėjas Anthropos (Žmogus) poeto eilėmis pasakoja apie jį aplankančias vizijas, kurios yra anapusinio pasaulio vaizdiniai. Jos sumišusios su žemiškojo gyvenimo realybe verčia susimąstyti ir aiškiau matyti tikrąją Žmogaus, o kartu ir Pasaulio esmę. Dėlto pagrindiniam veikėjui niūriuose gyvenimo tankumynuose neleidžia pasiklysti Mythos (Mitas), kurį spektaklyje įkūnija talentinga operos solistė – Viktorija Bakan. Žmogus atsiduria tarp dviejų realybių: mitinio ir buitinio pasaulių. Žmogus tampa ir Visatos centru ir pakraščiu, besistengiančiu išlaikyti darną padedant Logos (Logosui -žodis, kalba, mintis, protas), kurį įkūnija pianistas Saulius Šiaučiulis”, – rašoma teatro pranešime.

Spektaklio režisierius – Domininkas Malajavas, vaizdo projekcijų dailininkė – Laura Guokė.


2020-03-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt