P0

Kultūra

Pristatys knygą apie šiaurės rytų aukštaičių tarmes

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-06


Kovo 10 d. 17 val. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salėje, minint  lietuvių kalbos dienas, vyks knygos „Kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių paribio šnektos XX amžiuje“ sutiktuvės.

Knygą pristatys monografijos autorės doc. dr. Asta Balčiūnienė (Klaipėdos universitetas), dr. Violeta Meiliūnaitė (Lietuvių kalbos institutas) ir viešnia iš Valstybinės lietuvių kalbos komisijos dr. Vilija Ragaišienė.

Visus, kilusius iš Biržų, Rokiškio ir Kupiškio krašto, bei tuos, kurie nori išsamiau susipažinti su šios Aukštaitijos dalies kalbos ir kultūros ypatumais, bibliotekos darbuotojai kviečia apsilankyti renginyje.

Kolektyvinėje monografijoje aptariama kupiškėnų, uteniškių ir panevėžiškių periferinių paribio šnektų grupė. Tiriama XXI a. pradžios šnektų kalbinės sistemos kaita, tarminės vietinės bendruomenės kalbinės nuostatos bei regioninės tapatybės raiškos ypatumai.

Knyga turėtų sudominti ne tik kalbininkus, bet ir regionų tyrėjus bei vietos politikos formuotojus, o kartu ir visą plačiąją visuomenę, besidominčią dabartiniu metu fiksuojamais tarminio ir etnografinio Lietuvos, ypač rytų aukštaičių, žemėlapio pokyčiais ir raidos tendencijomis.

Lietuvių kalbos tarmės yra didžiulis mūsų valstybės turtas, lietuvių bendrinės kalbos turtinimo šaltinis, tačiau nykstant Lietuvos kaimams, mažėja tarmiškai kalbančių žmonių.

Ar visos mūsų tarmės ir šnektos išliks XXI a., priklauso nuo daugelio aspektų, todėl, pasak organizatorių, būtina juos įsisąmoninti, nes mūsų valstybės pagrindas – lietuvių kalba, kuri yra įvairi, besikeičianti ir visada išliekanti.


  Kultūros straipsnių vidus

  2020-03-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt