P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Kovo 10-oji – karalienės Luizės gimtadienis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-10


Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras (KTIC) primena, kad kovo 10-ąją yra minimas ypatingos, su mūsų miestu susijusios asmenybės – karalienės Luizės gimtadienis.

Kai Napoleono kariuomenė buvo užėmusi didžiąją Prūsijos dalį, Klaipėda liko vienintelis laisvas miestas šiaurės rytuose, į kurį 1807 m. sausį atvyko karališkoji šeima ir kurį laiką Klaipėda (Memelis) buvo tapusi laikinąja Prūsijos karalių rezidencija, čia priimti sprendimai turėjo įtakos visos Europos istorijai. Karalienė Luizė, gyvendama Klaipėdoje, buvo itin gerbiama už gerumą, rūpinimąsi švietimu ir nuoširdžią pagalbą vargstantiems.

Šia proga KTIC dalinasi Luizės torto receptu iš H. J. Engelio knygos „Karalienės Luizės kelionės ir puotos”.

KTIC taip pat praneša, kad netrukus pradėsiatis įgyvendinti projektą „Klaipėda- karališkasis miestas“. Jo metu bus sukurtas naujas turistinis maršrutas – dalyvauti nemokamose ekskursijose miestiečiai bus kviečiami nuo liepos. O turizmo informacijos centre jūsų visada lauks lankstinukas su karališkuoju maršrutu.

Taip pat bus rengiamas žaidimas „Užsidėk karališkąjį antspaudą”. Surinkę du antspaudus galės nemokamai apsilankyti Klaipėdos universiteto botanikos sode.

Luizė (Luise Auguste Wilhelmine Amalie) gimė 1776 m. kovo 10 d. Hanoveryje. Už Prūsijos sosto įpėdinio Frydricho Vilhelmo III ištekėjo 1793 m. gruodį. Mirė 1810 m. Hanoveryje.


  2020-03-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt