P0

Koronavirusas

Kovojantiems su koronavirusu – didesnės socialinės garantijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-18


Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad pripažinus koronavirusinę infekciją (COVID-19) ypač pavojinga liga, papildomos socialinės garantijos dėl koronavirusinės infekcijos padarinių sveikatai priklausys ne tik medikams. Jos galios ir kitiems su infekcijos plitimu Lietuvoje kovojantiems specialistams.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Koronavirusinė infekcija prie ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų priskirta sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

Taip pat Seimas jau pritarė įstatymo pakeitimams, kurie didesnes socialines garantijas leis užtikrinti ne tik medikams, bet ir kitiems specialistams, dirbantiems užkrečiamųjų ligų židiniuose. Pavyzdžiui, uosto ir oro uostų darbuotojams, valstybės ir savivaldybių atsakingų įstaigų ir institucijų darbuotojams, privačių įmonių darbuotojams, prisidedantiems kovojant su koronavirusine infekcija. Šie pakeitimai įsigalios kovo 20 d.

Anot Seimo pranešimo, ypatingos skubos tvarka priimti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai numato, jog sveikatos priežiūros specialistai, pareigūnai ar kiti darbuotojai, kurie dirbdami savo darbą, užsikrės liga, dėl kurios paskelbta ekstremali situacija, gaus maksimalaus dydžio ligos išmoką – 77,58 proc. nuo atlyginimo neatskaičius mokesčių. Įstatymo nuostata galios ir tiems, kurie užsikrėtė iki įsigaliojant įstatymo pataisai.

Šiuo metu medikai gauna įprasto dydžio ligos išmoką – 62,06 proc. nuo atlyginimo neatskaičius mokesčių.


  2020-03-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt