P0

Koronavirusas, Svarbu

Pagaliau leista tyrimus dėl koronaviruso daryti ir Klaipėdoje (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-18


Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienio vakarą pranešė, kad pagaliau tyrimai dėl naujojo koronaviruso infekcijos (COVID-19) nustatymo atliekami ne tik Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje Vilniuje, bet ir dar keturiose gydymo įstaigose, tarp kurių patenka ir Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL).

Nuotrauka iš Vytauto Grubliausko „Facebook” profilio

Be jos tokie tyrimai dar atliekami Santaros klinikų, Kauno klinikų ir Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorijose.

Anot ministerijos, į šias laboratorijas galės būti vežami ir ėminiai, paimti iš artimiausių mobilių punktų, kai tik jie pradės veikti.

KUL vyr. gydytojas Vinsas Janušonis trečiadienį teigė, kad atliekant tyrimus vietoje atsakymai bus po 5-6 valandų – du ar tris kartus greičiau nei tada, kai tyrimai buvo vežami į Vilnių.

„Taip greičiau galėsime sveikuosius išleisti namo ir atlaisvinti vietas ligoninėje“, – teigė V. Janušonis.

Planuojama, kad laboratorijos pradžioje atliks kasdien minimalius tyrimų kiekius, po keliolika ir keliasdešimt, o vėliau tyrimų apimtys plėsis.

Nacionalinė laboratorija bus pagrindinė šalies laboratorija, kuri teiks galutinius, oficialius ir patvirtintus tyrimų rezultatus, atliktus pagal tarptautinius reikalavimus. Ji taip pat bus koordinuos naujųjų laboratorijų veiklą, tad visi ligoninių laboratorijų veiksmai turės būti derinami su šia įstaiga.

„Tai reiškia, kad tyrimų rezultatai, atlikti didžiosiose šalies ligoninių laboratorijose, yra tik tarpiniai, o ne galutiniai, rezultatai. Tais atvejais, kai ligoninių laboratorijose atlikti tyrimai bus teigiami, jie privalės būti siunčiami pakartotiniam tyrimui į NVSPL, kur ir bus galutinai oficialiai patvirtinti. Tuo atveju, jei ligoninėse atliktų tyrimų rezultatai bus neigiami, jų kartoti nereikės siųsti į centrinę šalies laboratoriją”, – rašoma ministerijos pranešime.

Ministerija nurodo, kad ligoninių, kuriose nuo šiandien darbą pradeda laboratorijos, vadovai turi neskelbti viešai savo tyrimų rezultatų. Gavus teigiamus tyrimo rezultatus, juos skelbs tik Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra patvirtini 33 koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, iš jų aštuoni – Klaipėdoje.


  2020-03-18

  3 komentarai “Pagaliau leista tyrimus dėl koronaviruso daryti ir Klaipėdoje”

  1. Teisingai, tyrimus turi daryti kuo arčiau paciento. Problema tik Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kuri žada viską, tačiau nesugeba nieko.

  2. Neturėtų Vilnius būti šalies šeimininkas, o mes jo tarnai. Institucija turinti pavadinime žodį “nacionalinis” turėtų būti vienodai teisinga, patogi, prieinama visiems šalies gyventojams, ne tik krašte esančiame viename mieste. Ir mes turime to išsireikalauti, nes jie patys sau svarbiausi.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt