P0

Politika

Reikalauja sušaukti miesto Tarybos posėdį (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-23


Klaipėdos miesto tarybos narė, opozicijos atstovė Nina Puteikienė skelbia, jog surinko reikiamą kiekį politikų parašų, kad būtų inicijuojamas nuotolinis Tarybos posėdis.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pagal Klaipėdos miesto tarybos reglamentą ne mažiau kaip 11 Tarybos narių gali raštu pareikalauti sušaukti Tarybos posėdį. Kartu su reikalavimu pateikiami posėdyje svarstytini sprendimų projektai. Tokiu atveju meras, o kai jo nėra, – mero pavaduotojas, o kai šio nėra, – laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys, privalo sušaukti Tarybos posėdį ne vėliau kaip per dvi savaites nuo Tarybos narių reikalavimo gavimo. Jeigu per nustatytą laiką šie asmenys posėdžio nesušaukia, jį gali šaukti ne mažiau kaip 11 Tarybos narių.

„Sulaukusi Klaipėdoje su COVID-19 pirmose gretose kovojančių medikų pagalbos prašymų dėl nepakankamo Klaipėdos m. savivaldybės, kaip dalies medicinos įstaigų steigėjos, aprūpinimo apsaugos priemonėmis, kreipiausi į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narius, ragindama ne vėliau, kaip per 2 savaites sušaukti nuotolinį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdį. Jame siūliau priimti neatidėliotinai būtinus sprendimus dėl 2020 m. Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto ir strateginio plano pakeitimo, prioritetizuojant COVID-19 sukeltų problemų bei iššūkių: dėl papildomo Klaipėdos miesto medicinos įstaigų finansavimo, medikų apsaugos priemonių užtikrinimo, kitų būtinų COVID-19 priemonių viruso diagnostikai ir susirgusiųjų gydymui klausimų”, – savo pranešime rašo N. Puteikienė.

Politikės teigimu, tokiai iniciatyvai be jos pačios pritarė dar 11 Tarybos narių: liberalai Saulius Budinas, Alina Velykienė, Lina Skrupskelienė, Edmundas Kvederis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovai Arvydas Vaitkus, Vidmantas Dambrauskas, Arūnas Tuma, Ligita Girskienė, Vitktor Senčila, Arūnas Andziulis ir Romaldas Idzelevičius.

Pagal kovo 17 d. priimtas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo pataisas, nuotoliniu būdu vykstančiuose savivaldybės tarybos posėdžiuose gali būti priimami tik neatidėliotinai būtini sprendimai, susiję su nepaprastąja padėtimi, ekstremaliąja situacija ar karantinu.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas antradienį informavo, kad antradienį susitiks su keturių miesto Tarybos frakcijų pirmininkais ir derins pirmojo nuotoliniu būdu organizuojamo Tarybos posėdžio „organizacinius aspektus bei klausimus”.


2020-03-23

2 komentarai “Reikalauja sušaukti miesto Tarybos posėdį”

  1. Nina, baik politikuoti. Nusibodai su savo pletkais. Eik, padėk geriau siūti kaukės, o ne politikuoja tokiu sunkiu laikotarpiu.

    • O jus nors isivaizduojat kas darosi ligonineje,kad taip rasot.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt