P0

Koronavirusas

BENU vaistinėse montuojamos baktericidinės lempos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-24


BENU vaistinių tinklas skelbia, kad siekdamas kuo labiau užkirsti kelią COVID-19 koronaviruso plitimui ir užtikrinti klientams bei darbuotojams saugumą montuoja bakterijas ir virusus naikinančias baktericidinės UV-C lempos. Tokios lempos naudojamos operacinėse patalpoms dezinfekuoti.

Teigiama, kad jos jau sumontuotos ir Klaipėdoje veikiančiose vaistinėse.

„Nors raginame gyventojus be reikalo į vaistines neiti ar padėti apsipirkti savo senyvo amžiaus artimiesiems ar kaimynams, kartu nuolat ieškome sprendimų, kaip padidinti tiek darbuotojų, tiek apsilankiusių pirkėjų saugumą. Tam įsigijome ir kuo daugiau vaistinių aprūpinsime specialiomis orą ir paviršius dezinfekuojančiomis baktericidinėmis lempomis“, – pranešime spaudai cituojama BENU vaistinių direktorė Rasa Montvilė.

Teigiama, kad UV-C lempų spinduliai sukelia fotolitinį efektą DNR, todėl tokie mikroorganizmai kaip bakterijos, mielių grybeliai, pelėsiai, sporos ir virusai negali daugintis. Šis efektas sunaikina ląsteles ir išgrynina bei dezinfekuoja orą, įvairius paviršius, vandenį, nenaudojant cheminių produktų. Tokios lempos naudojamos ligoninių operacinėse patalpoms dezinfekuoti.

Šios lempos vaistinėse bus įjungiamos 15-20 min. prieš darbo pradžią ir po darbo, kol vaistinės patalpoje nėra darbuotojų ir klientų, taip pat dienos metu daromos pertraukos, kurių metu uždaroma vaistinė ir įjungiamos baktericidinės lempos pilnai patalpų dezinfekcijai.

Šias lempas BENU vaistinėse ketinama naudoti ne tik koronaviruso COVID-19 pandemijos metu, tačiau ir vėliau siaučiant gripo ar kitų užkrečiamųjų ligų epidemijoms, esant padidėjusiam sergamumui.

Anksčiau šiose vaistinėse buvo sumontuotos apsauginės organinio stiklo sienelės prie kasų, vaistininkai aprūpinami kaukėmis bei apsauginiais akiniais, dezinfekciniu skysčiu rankoms.

BENU vaistinėse laikinai apribotos savitarnos zonos, ant grindų klijuojami lipdukai, raginantys laikytis saugaus atstumo.


2020-03-24

Vienas komentaras apie “BENU vaistinėse montuojamos baktericidinės lempos”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt