P0

Fotoreportažai, Koronavirusas, Svarbu

Pirmasis privalomos izoliacijos keltas: kaip viskas vyko

Avatar

Martynas Vainorius
2020-03-25


Trečiadienio rytą apie 9 val. į Klaipėdą iš Karslhamno Švedijoje parplaukęs kompanijos „DFDS Seways” keltas „Patria Seways” tapo pirmuoju, kurio keleiviai turėjo būti priverstinai karantinuojami.

Nors juo atplaukė tik 38 keleiviai, kol pajudėjo pirmasis iš dviejų automobilių su norvegiškais ir estiškais numeriais sudarytas policijos lydimas konvojus, praėjo pora valandų. Netrukus po jo pajudėjo ir autobusas, vežęs 7 keleivius iki netoli esančio viešbučio „ibis Styles Klaipėda Aurora“. Vienas iš keleivių buvo išgabentas su greitąja, nes prisišvartavus pareiškė, kad jaučiasi nelabai gerai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak „DFDS Seways” atstovo Vaido Klumbio, iš 38 keleivių penki buvo pėstieji, dar 54 buvo vilkikų vairuotojai, kuriems netaikomas priverstinės saviizoliacijos reikalavimas, jei nejaučia simptomų.

„Nusiskundimų visos kelionės metu nebuvo, tik prieš pat Visuomenės sveikatos centro patikrinimą vienas keleivis pasiskundė, kad galbūt negaluoja. Mano žiniomis, jo temperatūra buvo neaukšta – 37,1, jis buvo su greitąja išvežtas į ligoninę. Kelete buvo ir vienas užsienietis, nežinau, ar latvis ar baltarusis, jis bus konvojuojamas iki sienos”, – sakė V. Klumbys.

Anot jo, vienas kitas žmogus atsisakė kelionės, bet kiek tiksliai tokių atsisakiusiųjų buvo, dar nežinoma. Jie gali perkelti kelionę į bet kurį laiką iki kitų metų birželio.

Klaipėdos savivaldybės atstovų duomenimis, šiame kelte nebuvo nė vieno uostamiesčio gyventojo.

Nuvežus autobusu septynis keleivius, vienas iš jų buvo pareiškęs, kad neis į kambarį, o bus koridoriuje, tad su juo ėjo kalbėtis policijos pareigūnai. Viena moteris gana emocingai kalbėjo apie tai, kad turėtų būti apgyvendinta atskirai.

Pasak V. Klumbio, vakare iš Vokietijos, Kylio, atplauks 127 keleiviai ir apie 80 vilkikų vairuotojų.

Martyno Vainoriaus nuotr.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2020-03-25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt