P0

Koronavirusas, Svarbu

Dėl koronaviruso tiriami Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-26


Trečiadienio vakarą uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas pranešė, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) pirmoji Lietuvoje ėmėsi tirti savo medikus dėl COVID-19 viruso.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Tiriami visi infekciniame korpuse dirbantys/kovojantys gydytojai bei slaugytojai bei dar ir iš kitų skyrių – viso virš šimto darbuotojų”, – savo „Facebook” paskyroje rašė meras.

Pati KUL detalizuoja, kad tiriamas personalas padidintos rizikos skyriuose – priėmimo, pulmonologijos, radioterapijos ir kituose skyriuose.

Pasak V. Grubliausko, galutiniai ir patvirtinti rezultatai bus aiškūs ketvirtadienį ir jie bus paviešinti.

Kartu jis informavo, kad jau patvirtintas ir šio viruso tyrimų bei užsikrėtimo identifikavimo aparato „Cobas 6800 movable” skyrimas KUL ir jau trečiadienį prasidėjo monatvimo, pastatymo, suderinimo darbai.

„Kai jau jis pradės veikti, bus galima atlikti iki 30.000 tyrimų per mėnesį, reiškia ~1000 per dieną, bet svarbiausia, turėti pakankamai reagentų”, – teigia meras.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, trečiadienio rytą Lietuvoje buvo patvirtinti 290 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai.

Sergančių asmenų lankymosi vietos skelbiamos čia. 

Tarp jų detalizuota, kad kovo 24 d. diagnozę išgirdęs Klaipėdos rajone gyvenantis asmuo kovo 16 d. grįžo „airBaltic” reisu (reiso Nr. BT35) iš Suomijos (Turku) per Rygą į Palangos oro uostą. Po izoliavosi namuose jis kovo 18 d. kreipėsi į greitąją ir buvo išvežtas į KUL, kur jam buvo nustatytas plaučių uždegimas, paskirtas gydymas ir išleistas namo. Kovo 21 d. 18 val., pablogėjus sveikatai, vėl kreipėsi į greitąją, buvo išvežtas į KUL, kur buvo hospitalizuotas Pulmonologijos skyriuje.


2020-03-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt